Vedení Mercedesu dál stojí za Wolffem

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff zřejmě ustojí aféru s tajnou nahrávkou rozhovoru, ve kterém kritizuje nejen své nadřízené.
Vedení Mercedesu dál stojí za Wolffem

Neformální rozhovor, ve kterém se Wolff nelichotivě vyjadřuje mimo jiné o Laudovi, Brawnovi a Zetscheovi, zaznamenal Colin Kolles, aby mohl Wolffa vydírat.

Záznam se nakonec dostal na veřejnost a všichni dotčení už vědí, co o nich Wolff řekl. Jeho nadřízení jsou ale ochotní mu tento přešlap tolerovat.

"Má naši plnou důvěru a bude pokračovat ve své úspěšné práci," řekl šéf komunikace Daimleru Jörg Howe pro Sport1. "Všichni víme, že je formule 1 nádrž se žraloky, a když jste úspěšní, budou na vás házet špínu."

Wolffovi se podařilo zabránit nejhoršímu, protože včas Kollese zažaloval kvůli vydírání a soud vydal předběžné opatření, které zakazuje zveřejnění přepisu onoho rozhovoru, takže se přesné citace ven zřejmě nikdy nedostanou.

Další článek: S omezenými zkušenostmi hodnotí Maldonado nové pneumatiky pozitivně

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.