Vedení F1 neví, co se snaží vyřešit, myslí si Hamilton

Plánované změny pro rok 2017 jen ukazují, že vedení seriálu formuli 1 nerozumí. Takový je názor trojnásobného mistra světa Lewise Hamiltona.
Vedení F1 neví, co se snaží vyřešit, myslí si Hamilton

Od příštího roku vstoupí ve formuli 1 v platnost nová pravidla, díky kterým budou vozy rychlejší a budou mít agresivnější vzhled. Cílem je přitom hlavně snížit čas na jedno kolo o přibližně pět sekund.

Hamilton takové radikální změny podporuje, dodává však, že současné plány podle něj jen ukazují, že F1 nemá daný jasný směr, kterým by chtěla směřovat.

„Samozřejmě k nějaké změně musí dojít, jelikož formule 1 je už hodně dlouhou dobu stejná,“ řekl Hamilton pro Sky Sports. „Vím, že mluví o tom, že nám přidají na aerodynamice (v roce 2017), což je podle mě ten nejhorší nápad. Mně to jen dokazuje, že oni opravdu nevědí, co se tím vlastně snaží vyřešit.“

„Z pohledu pilota mohu říct, že my chceme větší přilnavost pneumatik a naopak menší vliv vozu před sebou, abychom se mu mohli přiblížit.“

„Když s někým závodíte, ať už je na čele kdokoliv, tak ten člověk vpředu může využít 100% potenciálu své aerodynamiky, zatímco jezdec za ním, čím víc se přibližuje, tím více se potenciál jeho vozu vytrácí. Takže tím, jak se přibližuje a přibližuje, se jeho výhoda, kterou na začátku měl, ztrácí a ztrácí. To by se nemělo stávat.“

„Potřebujeme tedy lepší pneumatiky s lepší přilnavostí, dále potřebujeme více mechanického gripu, což v konečném důsledku znamená, že je potřeba menší vliv vozu před sebou, aby se auto vzadu nedostávalo do turbulencí. Ani pořádně nevím, jestli je to vůbec možné,“ uzavírá Hamilton.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (23) Další článek: Piloti McLarenu věří v dramatický obrat k lepšímu
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00