Ve vývoji vozu jsme letos pomalí, přiznává McLaren

Jednou z velkých zbraní McLarenu tradičně býval vývoj vozu v průběhu sezóny, letos se mu ale v této oblasti tolik nedaří.
Ve vývoji vozu jsme letos pomalí, přiznává McLaren

McLaren začal letošní sezónu s jedním z nejrychlejších monopostů na startovním roštu, ale nedokázal to využít. A než se stihl rozkoukat, dohnali ho, či dokonce předehnali někteří soupeři.

"Učíme se, auto vylepšujeme, ale nic z toho se neděje tak rychle, jak bychom chtěli," připustil šéf týmu Martin Whitmarsh v rozhovoru pro Autosport. "Ale myslím si, že máme solidnější základy a zlepšujeme se. Získat se dá ještě hodně bodů, a na to musíme myslet."

Whitmarsh připomněl, že McLaren stál v první startovní řadě v osmi z letošních jedenácti závodů, takže vůz špatný není. V jeho dalším rozvoji a lepším využívání potenciálu bránilo nedostatečné pochopení pneumatik.

"Pneumatiky jsou opravdu náročné," uznal. "Současně musíte pracovat na několika věcech najednou, a jedna z nich je, že ať už se děje cokoliv, musíte auto zrychlovat. My jsme na tom tvrdě pracovali a trochu jsme pokročili, ale také se musíte vyhýbat chybám."

"My jsme pár chyb udělali a je třeba je eliminovat, ale pokročili jsme. Zvlášť letos musíte přesně trefit pneumatiky, my jsme v tom pokročili, ale jak se snažíte zvládnout suché pneumatiky, tak přijde výzva s přechodnými a mokrými."

"Je třeba říct, že jsme v Británii byli rychlí na suchých, rychlí na mokrých a špatní na přechodných pneumatikách. Pak v dalším závodě jsme byli rychlí na suchých, rychlí na přechodných a špatní na mokrých. Takže to není jednoduché. Ale je to zajímavá výzva."

Do druhé poloviny sezóny hledí šéf McLarenu s optimismem. Rozdíly mezi vozy jsou malé a nikdo se výkonnostně nevzdálil, takže rozhodující podle něj bude, kdo dokáže maximálně využívat potenciál svého technického kompletu.

Další článek: Massa chce o novou smlouvu zabojovat stupni vítězů

13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
13. června | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00