Ve vývoji vozu jsme letos pomalí, přiznává McLaren

Jednou z velkých zbraní McLarenu tradičně býval vývoj vozu v průběhu sezóny, letos se mu ale v této oblasti tolik nedaří.
Ve vývoji vozu jsme letos pomalí, přiznává McLaren

McLaren začal letošní sezónu s jedním z nejrychlejších monopostů na startovním roštu, ale nedokázal to využít. A než se stihl rozkoukat, dohnali ho, či dokonce předehnali někteří soupeři.

"Učíme se, auto vylepšujeme, ale nic z toho se neděje tak rychle, jak bychom chtěli," připustil šéf týmu Martin Whitmarsh v rozhovoru pro Autosport. "Ale myslím si, že máme solidnější základy a zlepšujeme se. Získat se dá ještě hodně bodů, a na to musíme myslet."

Whitmarsh připomněl, že McLaren stál v první startovní řadě v osmi z letošních jedenácti závodů, takže vůz špatný není. V jeho dalším rozvoji a lepším využívání potenciálu bránilo nedostatečné pochopení pneumatik.

"Pneumatiky jsou opravdu náročné," uznal. "Současně musíte pracovat na několika věcech najednou, a jedna z nich je, že ať už se děje cokoliv, musíte auto zrychlovat. My jsme na tom tvrdě pracovali a trochu jsme pokročili, ale také se musíte vyhýbat chybám."

"My jsme pár chyb udělali a je třeba je eliminovat, ale pokročili jsme. Zvlášť letos musíte přesně trefit pneumatiky, my jsme v tom pokročili, ale jak se snažíte zvládnout suché pneumatiky, tak přijde výzva s přechodnými a mokrými."

"Je třeba říct, že jsme v Británii byli rychlí na suchých, rychlí na mokrých a špatní na přechodných pneumatikách. Pak v dalším závodě jsme byli rychlí na suchých, rychlí na přechodných a špatní na mokrých. Takže to není jednoduché. Ale je to zajímavá výzva."

Do druhé poloviny sezóny hledí šéf McLarenu s optimismem. Rozdíly mezi vozy jsou malé a nikdo se výkonnostně nevzdálil, takže rozhodující podle něj bude, kdo dokáže maximálně využívat potenciál svého technického kompletu.

Další článek: Massa chce o novou smlouvu zabojovat stupni vítězů

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10