Ve voze se teď cítím daleko lépe, říká spokojený Vettel

Red Bull se letos poprvé zásluhou Sebastiana Vettela dostal na pole position. Mark Webber ztratil na týmového kolegu dvě desetiny sekundy a do Velké ceny Bahrajnu odstartuje ze třetího místa.
Ve voze se teď cítím daleko lépe, říká spokojený Vettel

Zatímco vloni opanovali Rakušané osmnáct z celkových devatenácti kvalifikací, v letošní sezoně bylo dosavadním maximem čtvrté místo Webbera z Velké ceny Malajsie. Tato skutečnost se změnila až dnes poté, co si pro svoji jednatřicátou pole position kariéry dojel úřadující šampión Vettel.

"Je to samozřejmě skvělý pocit a tuto (pole position) věnuji týmu. Nebyl to pro nás jednoduchý start do sezony a nesetkalo se to s našimi očekáváními. Tvrdě jsme pracovali na voze. Kluci toho v posledních závodech moc nenaspali, takže jsem šťastný, že jsem na pole position. Oba dva ten výsledek týmu dlužíme," říká německý jezdec.

V Číně Red Bull závodil se dvěma rozdílnými verzemi svých vozů. Zatímco Mark Webber pokračoval s novou specifikací, Sebastian Vettel se vrátil k té, kterou používal v předsezonních testech. Nakonec se stáj rozhodla, že v dalších závodech bude pokračovat s novou verzí. Nyní to vypadá, že si i Němec začíná s vozem opět rozumět.  

"Vůz se choval lépe po celý víkend. S vyvážením, které jsem měl zejména v prvních dvou závodech, jsem nebyl spokojený, takže jsme se v Číně rozhodli udělat krok zpět. Mark chtěl (s novým balíkem) pokračovat. Bylo dobré, že jsme měli přímé srovnání. Myslím si, že nám to pomohlo v tom, že jsme během tohoto víkendu mohli pracovat na nastavení a pneumatikách, které se zdají být tento rok záludné."

"V několika posledních závodech se závodní rychlost ukázala jako celkem konzistentní a v tomto závodě jsem s vozem rozhodně spokojenější," dodává Vettel.  

Mark Webber po kvalifikaci přiznal, že byl dnešním výkonem mile překvapen. Podle papírových předpokladů totiž okruh Šakir neměl vozům z Milton Keynes příliš vyhovovat.  

"Jsem celkem překvapený tím, že jsme takto konkurenceschopní na trati, která vyžaduje to, co není zrovna naší silnou stránkou. Na pneumatiky je to zde docela náročné. Včera tu bylo několik překvapení, takže uvidíme, co ukáže zítřek," podotýká Webber.   

Australan si zároveň myslí, že mohl dosáhnout ještě lepšího výsledku, neboť kvůli rychle se měnícím podmínkám na trati hraje velkou roli skutečnost, kdy se jezdec vydá na dráhu: "Myslím si, že je vždycky výhodné, když na trať vyjedete o trochu později."

Tak jako tak je se svým výkonem spokojen a doufá, že v zítřejším závodě bude moci bojovat o vítězství. "Byla to docela dobrá kvalifikace. (V minulých závodech) pro nás nebyly kvalifikace jednoduché. Kluci odvedli skvělou práci a se třetí pozicí jsem velmi spokojen," hodnotí Webber.  

Diskuze (67) Další článek: V závodech jsem si momentálně jistější, říká Rosberg
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.
20. října | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00