Ve víru spekulací. Jak bude vypadat startovní rošt v roce 2017?

Pomalu ale jistě se nám blíží letní přestávka a naplno odstartují spekulace o jezdeckých sestavách pro příští rok. Na první pohled to tak možná nevypadá, ale změny mohou být nakonec poměrně velké
Ve víru spekulací. Jak bude vypadat startovní rošt v roce 2017?

Situace v nejlepších týmech vypadá poměrně stabilně, což má samozřejmě vliv také změny jezdeckých sestav u ostatních týmů.

Ve sestavách pro příští rok se nakonec můžeme pohybovat od drobných změn po poměrně velké přeházení startovního roštu.

U Ferrari se jezdecká sestava měnit nebude. Räikkönen zůstane po boku Vettela také v příštím roce. Výměna Räikkönena tedy nespustí očekávané zemětřesení mezi jezdci.

U Mercedesu má smlouvu Hamilton a zatím to vypadá, že by měl podepsat také Rosberg. Podle Wolffa neexistuje v tuto chvíli žádná pochybnost, že příští rok budou ve stříbrných šípech sedět Hamilton a Rosberg. Vedení týmu dalo najevo, že na jednání s Rosbergem nebudou mít vliv ani nedávné incidenty mezi ním a Hamiltonem – zejména tedy ten poslední.

Alternativy místo Rosberga? Wolff zmiňoval v minulosti Alonsa, ale reálnější by byl Bottas, jehož je manažérem nebo za jistých okolností Vandoorne.

Nakonec je ale velmi pravděpodobné, že zůstane Rosberg… i když v F1 člověk nikdy neví. Sestava se nebude měnit ani u Red Bullu. Příští rok tam uvidíme Ricciarda a Verstappena. 

McLaren: Mezi mládím a zkušeností

Když si zajedete na výlet do Wokingu, uslyšíte silné bouchání. To se dovnitř dobývá Stoffel Vandoorne. Ten chce být v F1 a přestože má smlouvu s McLarenem, mluví o jiných možnostech. Netrpělivost je poměrně logická. Až příští rok začne v březnu sezóna, Vandoorne bude slavit 25. narozeniny. McLaren nerozhodne o jezdecké sestavě dříve než po Itálii.

Vandoorne u jiného týmu? Ruce pryč, vzkazuje konkurentům Dennis

Vandoorne u jiného týmu? Ruce pryč, vzkazuje konkurentům Dennis

Williams: Velké otazníky

Williams sice říká, že se svými jezdci je spokojený ale právě do Grove se budou upírat pohledy trochu více, než k jiným týmům. Spekuluje se, že by do týmu mohl přijít Button v případě, že McLaren dá přednost belgickému mladíkovi.

Button ve Williamsu v roce 2017? Williamsová to nevylučuje

Button ve Williamsu v roce 2017? Williamsová to nevylučuje

Button s Williamsem v F1 začínal, takže by to bylo pěkné završení kariéry. Pro tým by byl Button asi atraktivní volbou z hlediska sponzorů. Otázkou je, jaký by požadoval plat.  

Dalším jménem, které by se mohlo u Williamsu objevit, je Lance Stroll. Kanaďan nyní bojuje v F3, kde vede šampionát.

Stroll: Williams je pro mě lepší než Ferrari

Stroll: Williams je pro mě lepší než Ferrari

Renault

Ke změnám by nejspíše mělo dojít u Renaultu. Předpokládá se, že za ně bude jezdit Esteban Ocon, který patří Mercedesu a nyní nepříliš úspěšně bojuje v DTM.

S Renaultem byl spojován Sainz, ale ten zůstane u Toro Rosso a také Pérez. Ten byl sice Force Indií potvrzen, ale sám řekl, že o své budoucnosti bude teprve přemýšlet. Zůstat by mohl samozřejmě také Magnussen nebo by mohl Renault sáhnout po někom z dvojice Massa, Bottas, pokud by opustili Williams.

Haas

Romain Grosjean u Haasu nejspíše zůstane. Kdo bude vedle něj? Jednou z možností je Monačan Charles Leclerc, který si už vyzkoušel Haas i Ferrari.

Má se jednat o hodně velký talent a jezdce, který měl hodně blízko k Bianchimu. Podle Auto Motor und Sport by ale mohlo k Haasu zamířit i jedno překvapivé jméno – Felipe Nasr. Ten má v kufru spoustu peněz od Banco do Brasil.

Haas nebude o jezdcích pro příští rok rozhodovat dřív než v Monze

Haas nebude o jezdcích pro příští rok rozhodovat dřív než v Monze

Toro Rosso

Carlos Sainz u Toro Rosso zůstane, jak již bylo potvrzeno. Kvjat možná také, ale Red Bull má samozřejmě i jiné možnosti. Nejspíše by sáhl tradičně do vlastních řad – Pierre Gasly je nejpravděpodobnější možností.

Sauber čeká na investory

K Sauberu by měl přijít v blízké době investor a to samozřejmě může hrát roli také ve výběru jezdců. Investor má mít údajně kořeny ve Švédsku, takže Marcus Ericsson by mohl zůstat.

Zcela otevřená je situace u Manoru. Wehrlein nejspíše zůstane, pokud nesežene něco lepšího. Rio Haryanto dost možná skončí ještě před koncem letošní sezóny. Na jeho místo se tlačí Jordan King.  

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Další vylepšení nasadí Honda okolo Monzy nebo Singapuru

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10