Ve Valencii použijí jezdci DRS znovu na dvou rovinkách

FIA je spokojená s rozšířením používání zadního pohyblivého křídla v závodech na dvě rovinky, proto před GP Evropy vybrala znovu dvě místa pro aktivaci DRS.
Ve Valencii použijí jezdci DRS znovu na dvou rovinkách

V uplynulém závodě v Kanadě si jezdci letos poprvé mohli pomáhat zadním křídlem na dvou rovinkách, když na soupeře před sebou ztráceli méně než sekundu. I když byly slyšet i kritické ohlasy, FIA na tomto konceptu zatím nic nemění.

Kontroverzní v tomto případě je skutečnost, že ztrátu na soupeře měří federace jen na jednom místě trati, a ta je pak rozhodující pro obě vybrané rovinky. To znamená, že když jezdec předjede pomocí křídla už na první rovince, na té druhé ho může přesto znovu aktivovat a zvětšit svůj náskok před předjetým soupeřem.

Ve Valencii bude FIA měřit rozdíl mezi vozy před nájezdem na most (žlutá čára). Když bude menší než jedna sekunda, bude moci v pořadí druhý jezdec použít DRS na následující rovince (první zelená čára) a na rychlém úseku za 14. zatáčkou (druhá zelená čára).

Další článek: Ecclestone chce zrušit příchod čtyřválců, svolal Komisi F1

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00