Ve třetím tréninku byl ve Valencii nejrychlejší Button

V posledním tréninku před GP Evropy vedl Jenson Button ve výsledkové listině jezdce Lotusu Romaina Grosjeana a Kimiho Räikkönena.

V závěrečných přípravách jezdci dlouho neváhali a vydali se na trať brzy po otevření boxové uličky. Na začátku úřadovali jezdci Lotusu, ale na první místo se po nich podívali také Hamilton, Maldonado a Vettel.

Na měkčí směs přezul jako první Grosjean a vrátil se do čela. Na první pozici vydržel dlouho, než ho pět minut před koncem sesadil Jenson Button. Pilota McLarenu do konce už nikdo nepřekonal, i když varovný signál vyslal při návratu do boxů Sebastian Vettel dvěma absolutně nejrychlejšími sektory.

Za jezdci Lotusu umístili své force indie Nico Hülkenberg a Paul di Resta. Šestou pozici obsadil Pérez před Schumacherem, Hamiltonem, Massou a Maldonadem. Mark Webber odjel jen čtyři kola, měl problémy s technikou.

Další článek: Hranice 20 závodů za rok už není pro týmy nepřekonatelná

13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
13. června | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).