Ve startovní listině 2013 zbývá už jen pár otazníků

Uplynulé týdny přinesly několik potvrzení jezdeckých sestav pro příští rok, volných sedaček už není mnoho.
Ve startovní listině 2013 zbývá už jen pár otazníků

V době od zveřejnění naší první provizorní startovní listiny potvrdil Lotus Räikkönena, Sauber Hülkenberga a Gutiérreze, Toro Rosso Vergneho a Ricciarda a Caterham Pica.

Tím ubylo několik otazníků a potenciálně volných sedaček. Skoro jistotu závodního volantu mají Grosjean u Lotusu, Di Resta u Force Indie, Maldonado s Bottasem u Williamsu a Glock s Chiltonem u Marussie.

S otazníkem tak můžeme pohlížet už jen na druhé místo u Force Indie, kde má zřejmě největší šanci Sutil, a na druhý vůz Caterhamu. U Malajsijců došlo ke změně situace v Brazílii, protože Petrov týmu zajistil návrat na 10. příčku v poháru konstruktérů, což znamená o 20 miliónů dolarů vyšší příjmy. Tím si důrazně řekl o prodloužení smlouvy.

Poslední změnou je situace týmu HRT. U něho už zřejmě nemá smysl spekulovat o jezdecké sestavě, protože se na startovní rošt pravděpodobně nepostaví.

Startovní listina sezóny 2013

Tým                            Jezdci
Red Bull Racing  Vettel  Webber
McLaren  Button  Pérez
Ferrari  Alonso  Massa
Mercedes  Hamilton  Rosberg
Lotus  Räikkönen Grosjean*
Force India  Di Resta*  Sutil?
Sauber  Hülkenberg Gutiérrez
Toro Rosso  Ricciardo Vergne
Williams  Maldonado*  Bottas*
Caterham  Pic Petrov?
Marussia  Glock*  Chilton*
HRT ?    

* pravděpodobné, schází oficiální potvrzení
? spekulace

Další článek: To byl závod! To byla sezona!

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.