Ve srovnání s minulým víkendem jsme tu mnohem silnější, těší těsně druhého Leclerca

21 tisícin sekundy dělilo Charlese Leclerca od osmé pole position v letošní sezóně formule 1. Přesně tolik ztratil pilot Ferrari v kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska na nejrychlejšího Maxe Verstappena.
Foto: Getty Images / Dan Istitene
Ve srovnání s minulým víkendem jsme tu mnohem silnější, těší těsně druhého Leclerca | Foto: Getty Images / Dan Istitene

Leclerc byl přitom nejrychlejší po prvních pokusech v Q3. „Max zajel v závěru skvělé kolo. Náš vůz se v průběhu kvalifikace neustále zlepšoval. Na začátku jsem byl docela vystrašený, protože Max byl na použitých pneumatikách mnohem, mnohem rychlejší. V Q3 se pak ale auto dalo trochu dohromady a já dokázal zajet to kolo, které stačilo na druhé místo,“ řekl Leclerc.

I přes porážku podle Leclerca Ferrari dokázalo oproti předchozímu závodu v Belgii za týden výrazně zlepšit svou výkonnost.

„Ve srovnání s minulým víkendem jsme tu mnohem silnější, to je dobré. Myslím, že naše závodní rychlost vypadá celkem dobře. S Red Bullem to bude těsné, potřebujeme jen mít dobrý start a uvidíme.“

Sainz ztratil 92 tisícin

Velkou vyrovnanost kvalifikace podtrhuje skutečnost, že třetí nejrychlejší Carlos Sainz na druhém ferrari nestačil na Verstappena o 92 tisícin.

„Věděli jsme, že to bude těsný souboj, a nakonec se to ukázalo být jako jedna z nejtěsnějších kvalifikací roku,“ řekl Sainz.

„Skončit třetí se ztrátou méně než desetiny na pole position ukazuje, jak malé byly dnes rozdíly. Očekávám vyrovnaný závod, ve kterém bude bojovat ještě více vozů, jsem ale přesvědčen, že můžeme bojovat o nejvyšší příčky.

„Předjíždění by mohlo být jednodušší než minulý rok, velkou roli bude hrát strategie. Dnes večer spolu s týmem zvážíme všechny možnosti, abychom v závodě dosáhli co nejlepšího výsledku.“

Další článek: Verstappen má radost z domácí pole position

Témata článku: , , ,