Ve Španělsku by už měla fungovat světelná signalizace v kokpitech

Mezinárodní automobilová federace byla ujištěna svým dodavatelem telemetrie, že od závodu v Barceloně se budou jezdci moci spolehnout na světelnou signalizaci ve vozech.
Ve Španělsku by už měla fungovat světelná signalizace v kokpitech

Problémy s telemetrickým spojením s monoposty má FIA od začátku roku, na vině je změna dodavatele. Tím novým je Riedel Communications a jeho řešení vykazovalo chyby ve všech letošních závodech.

Jezdci se tak museli obejít bez světelné signalizace, která je v kokpitu upozorňuje na vlajky. To by se mělo změnit při návratu formule 1 do Evropy. "Bylo nám řečeno, že v Barceloně nasadí vylepšení a že od té chvíle to bude fungovat," řekl nestálý steward Derek Warwick pro Reuters.

Protože doposud signalizace nefungovala, byli stewardi tolerantnější vůči prohřeškům spojenými s vlajkami.

"Nemůžete vinit jezdce, pokud jsme to pokazili s podporou," uvedl Warwick. "FIA nás požádala, abychom byli s pokutami pro jezdce shovívavější, ale pořád máme stejné nástroje pro ostatní tresty."

Další článek: Nároky současné formule 1 nahrávají zkušeným jezdcům, míní Michael

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon