Ve hře o poslední místo na roštu 2010 jsou BMW, Lotus a Epsilon

Rozhodnout by měla FIA již příští týden.
Kvůli odchodu automobilky BMW na konci letošního roku vzniklo na startovním roštu 2010 jedno volné místo. FIA na něj uspořádala výběrové řízení a do finále postoupily týmy Lotus, Epsilon Euskadi a BMW Sauber, jehož pokračování se snaží zajistit prostřednictvím nového majitele mnichovská automobilka.

"Včera večer jsme konečně dostali nabídky od tří nejserióznějších týmů a během následujícího dne nebo dvou je spolu s lidmi z kontrolního vyhodnotíme a jednu z nich vybereme," řekl prezident FIA Max Mosley v pátek. "Očekávám, že výsledek budeme mít na začátku příštího týdne."

BMW stále hledá kupce pro svůj tým v Hinwilu. První pokus nevyšel, protože Peter Sauber nebyl schopen zaplatit cenu, kterou automobilka žádala. Proto tým nestihl podepsat novou Concordskou dohodu v řádném termínu a ztratil své místo na startovním roštu. Z tohoto důvodu má teď stejný status jako ostatní uchazeči.

Epsilon Euskadi a Lotus se zúčastnily už prvního výběrového řízení na nové týmy, z něhož vzešly vítězně USF1, Campos Meta a Manor Grand Prix. O připravenosti těchto tří nováčků nemá Mosley pochyb.

V poslední době kolovaly různé spekulace o USF1, který měl být pozadu s přípravou vozu, ale podle prezidenta FIA to tak není. Zatím prý není důvod pochybovat ani o jednom z nových týmů.

"Vypadá to s nimi dobře. A myslím, že také motor Cosworth by mohl pár lidí překvapit," dodal Mosley.
Další článek: Mosley o kauze Renault: Falšování výsledků je horší než podvádění

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.