Ve hře o Chiltonovu sedačku je mimo jiné Magnussen

Max Chilton zdaleka nemá jisté, že bude příští rok pokračovat ve formuli 1. Marussia připustila, že má na jeho místo několik kandidátů.
Ve hře o Chiltonovu sedačku je mimo jiné Magnussen

Zatímco Julesa Bianchiho ruský tým pro příští rok už potvrdil, s Chiltonem stále vyčkává, a to protože ještě nerozhodl. V hledáčku má mimo jiné juniora McLarenu Kevina Magnussena.

"Stejně jako každý tým, který nepotvrdil jezdce, máme několik možností," řekl sportovní šéf týmu Graeme Lowdon pro Sky Sports. "Kevin určitě zapůsobil v testech, které odjel, a jelikož jako tým přivádíme nováčky do formule 1, je na seznamu."

"Ale jsou tu asi tři nebo čtyři jezdci s dobrým potenciálem, kteří chtějí do formule 1, a my s několika z nich hovoříme, spolu s ostatními týmy."

Chilton nedávno prohlásil, že si díky svým výkonům zaslouží zůstat ve formuli 1. Lowdon nepochybuje, že britský mladík podává dobré výkony.

"Max určitě představuje možnost, protože po stránce jezdění odvádí opravdu dobrou práci," potvrdil. "V mnoha oblastech skutečně pokročil a stal se součástí semknutého týmu."

"My bychom opravdu rádi měli kontinuitu, kvůli velkým technickým změnám. Pokud se rozhodneme si ponechat současnou sestavu, bylo by to poprvé, co bychom šli do sezóny s jezdci s určitými zkušenostmi, takže to stojí za úvahu. Teď nijak zvlášť nepospícháme. Jen probíhají běžné diskuze."

V neprospěch Chiltona hovoří skutečnost, že kromě dvou případů prohrál všechny letošní kvalifikační souboje s týmovým kolegou.

"Za kvalifikací vždy něco je, nějaký důvod," vysvětloval Lowdon. "Jules má o trochu víc zkušeností, ale Max ukázal, že se dokáže učit z toho, kde byl Jules rychlý."

"V trénincích často od jezdců chceme, aby dělali různé věci, takže to ve výsledkové listině může vypadat radikálně odlišně. Pro nás je klíčové, že když víte, že je to pro oba jezdce první rok ve formuli 1, očekáváte pokrok."

"Takže jde o to, jestli jsme s tempem a formou toho pokroku spokojeni? Já bych řekl, že jsme opravdu spokojení s oběma jezdci."

Další článek: Motory nebudou příští rok dominantním faktorem, předpokládá Mercedes