Ve formuli E bude mít svůj tým Leonardo DiCaprio

Známý hollywoodský herec se rozhodl podpořit první šampionát elektrických formulí a stal se spolumajitelem týmu Venturi, který se postaví na startovní rošt.
Ve formuli E bude mít svůj tým Leonardo DiCaprio

V premiérovém ročníku formule E bude příští rok soutěžit 10 týmů a poslední volné místo obsadila stáj Venturi, se kterou spojil své jméno DiCaprio.

"Budoucnost naší planety závisí na naší schopnosti podpořit palivově efektivní a energeticky čistá vozidla," řekl. "Venturi Grand Prix ukázal velkou prozíravost, když se rozhodl založit závodní tým přívětivý k životnímu prostředí, a já jsem rád, že budu součástí tohoto úsilí."

Ostatním zakladateli monackého týmu jsou Gildo Pallanca Pastor, Bert Hedaya a Francesco Costa.

Ostatními týmy formule E jsou Drayson Racing (Velká Británie), China Racing (Čína), Andretti Autosport (USA), Dragon Racing (USA), E.Dams (Francie), Super Aguri (Japonsko), Audi Sport ABT (Německo), Mahindra Racing (Indie) a Virgin Racing (Velká Británie). Jezdecká složení uzavřená ještě nejsou.

Příští rok bude celkem 10 závodních víkendů, hostování se ujmou města: Peking, Putrajaya, Rio de Janeiro, Punta del Este, Buenos Aires, Los Angeles, Miami, Monte Carlo, Berlín a Londýn.

Další článek: Dnes je úspěchem se alespoň udržet v závodní sedačce, říká Hülkenberg

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10