Ve formuli 1 se vždy kopírovalo, říká Todt

Ve formuli 1 se podle Jeana Todta vždy kopírovalo. Prezidentovi FIA ale nepřipadá nikterak zvláštní ani to, že některé týmy podávají protest.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Ve formuli 1 se vždy kopírovalo, říká Todt  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

„Kopírování jiných týmů je něco, co existuje už celá desetiletí. Všechny týmy to berou v úvahu. Newey se na startovním roštu vždy přišel podívat na  ferrari,“ řekl Todt v rozhovoru pro francouzské noviny L´Equipe.

Todt také nevidí nic divného na protestech, které byly podány v prvních závodech sezóny.

„To, že tým podá protest, je celkem normální. Red Bull udělal totéž, aby ověřil legálnost systému DAS, který Mercedes představil ve svých autech.“

„V případě pochybností musíte vždy podat protest. Dojde pak k výkladu pravidel. Týmy, které je interpretovaly nejlépe, jsou týmy, které z toho měly největší prospěch. Je velmi důležité vědět, kde jsou hranice.“

Další článek: MiniDrivers a GP Maďarska 2020

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?