Ve formuli 1 se vždy kopírovalo, říká Todt

Ve formuli 1 se podle Jeana Todta vždy kopírovalo. Prezidentovi FIA ale nepřipadá nikterak zvláštní ani to, že některé týmy podávají protest.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Ve formuli 1 se vždy kopírovalo, říká Todt  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

„Kopírování jiných týmů je něco, co existuje už celá desetiletí. Všechny týmy to berou v úvahu. Newey se na startovním roštu vždy přišel podívat na  ferrari,“ řekl Todt v rozhovoru pro francouzské noviny L´Equipe.

Todt také nevidí nic divného na protestech, které byly podány v prvních závodech sezóny.

„To, že tým podá protest, je celkem normální. Red Bull udělal totéž, aby ověřil legálnost systému DAS, který Mercedes představil ve svých autech.“

„V případě pochybností musíte vždy podat protest. Dojde pak k výkladu pravidel. Týmy, které je interpretovaly nejlépe, jsou týmy, které z toho měly největší prospěch. Je velmi důležité vědět, kde jsou hranice.“

Další článek: MiniDrivers a GP Maďarska 2020

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.