Ve formuli 1 mě drží jen auta, říká Räikkönen

Kimimu Räikkönenovi nescházelo při jeho dvouleté absenci nic jiného než závodění. Ostatní věci ho nezajímají stejně jako dřív.
Ve formuli 1 mě drží jen auta, říká Räikkönen

Räikkönen nikdy neměl rád aktivity, které doprovázejí formuli 1, od častých rozhovorů až po marketingovou činnost. Při svém návratu ale naznačil, že je tentokrát připraven je brát jako nutné zlo. Rozhodně mu ale nescházely.

"Ne, jsem tu jen kvůli závodění," řekl pro německý Bild. "Bez těch ostatních blbostí bych se obešel. Kdybyste z formule 1 odebrali auta, nebyl bych tu. Všechny ty věci kolem, sláva atd., mě nezajímají."

Fin má závodění ve formuli 1 pochopitelně rád, ale říká, že se od něj dokáže snadno odpoutat. "Formule 1 nehraje v mém osobním životě žádnou roli. Mám skutečný život. Pro mnoho lidí je formule 1 asi jejich životem, pro mě ne."

A jak Räikkönen hodnotí svůj návrat po čtyřech závodech? "Nebylo to špatné. Líbí se mi, co dělám, to stačí. Nezajímá mě, jestli někdo říká, že to dělám špatně nebo dobře. Ale je zklamáním, když získáte jen druhé místo. V Číně to se 14. místo nevyšlo, ale v Bahrajnu jsme poprvé získali výsledek, který nám dal důvod k radosti."

Další článek: Sauber a Chelsea FC se budou vzájemně sponzorovat