Ve formuli 1 je nutné mít čistou mysl, je přesvědčen Hamilton

Lewis Hamilton neprožívá zrovna tu nešťastnější sezonu ve své kariéře. Na svůj poměr se dopouští až neobvykle mnoha chyb, kterých si je ale vědom a hodlá je do nového ročníku odstranit.
Ve formuli 1 je nutné mít čistou mysl, je přesvědčen Hamilton

Mistr světa z roku 2008 zaznamenal v letošní sezoně dvě vítězství, ale v průběžném pořadí mu patří až páté místo se ztrátou šestadvaceti bodů na kolegu Buttona, jenž figuruje na druhé příčce.

"Není to pro mě ta nejlepší sezona, hodně vzestupů a pádů. Doufali jsme, že s autem budeme mít více konzistentní výkon. Ale tým odvedl skvělou práci, aby nás dostal tam, kde jsme. Jsme druhým nejlepším týmem. Týmem, který je schopný rozdělit oba red bully, což se nikomu jinému nedaří," má jasno.

Pilot McLarenu sebekriticky připouští, že je to právě jeho jezdecký styl, který dělá britské stáji v letošní sezoně největší problémy, byť šéf týmu z Wokingu Martin Whitmarsh slova svého svěřence několikráte odmítl a naopak Hamiltona za agresivní způsob jízdy chválí. "Mluvím za sebe (když říkám), že moje ježdění je pro mě největším hazardem. Dokážu se zlepšit, a to je to, na čem do příští sezony pracuji. Stejně tak jako zdržovat se co nejdále od kanceláře komisařů, což je také velký cíl - jedna z mých hlavních priorit pro příští sezonu."

Hamilton zažívá ve svém osobním životě poslední dobou těžké období. Ví ale, že pokud má podávat nejlepší výkony, musí co nejrychleji veškeré problémy hodit za hlavu a soustředit se na svou práci. Jedině tak se může opět vrátit na samý vrchol.

"Život je jako puzzle, musíte dostat věci na správné místo. Formule 1 je velmi soutěživý sport, ve kterém musíte mít čisté myšlenky. Formulí 1 musíte žít a dýchat. Pro nic jiného tu není místo. Takže mám v plánu eliminovat v mém životě vše ostatní - ne rodinu nebo něco podobného - ale cokoliv, co může být rozptýlením," ujistil své fanoušky Hamilton.

Ne všechno se pro britského jezdce vyvíjelo v letošní sezoně špatně. Většinou to byl právě šestadvacetiletý závodník, který se v kvalifikacích nejvíce blížil časům pilotům Red Bullu. Byl také jediným, kterému se podařilo vozy rakouské stáje v jedné z kvalifikací v letošní sezoně porazit. Stalo se tak v minulém závodě v Koreji. "Mé kvalifikace jsou celkem dobré. Všeobecně jsem se svým kvalifikačním výkonem spokojen, obzvláště v posledních závodech. Po celý rok cítím, že jsou docela dobré. Jiné je to v závodech. Chce to vyhýbat se potížím, a to je to, na čem pracuji. Poslední závod byl dobrým základním kamenem, takže doufejme, že v této cestě budu pokračovat," dodal britský jezdec.   

Další článek: Jezdecké složení Force Indie pro nový ročník bude známo do čtrnácti dnů

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00