Ve Fioranu proběhl test Ferrari Driver Academy

Jules Bianchi, Mirko Bortolotti a Daniel Zampieri dostali v rámci programu pro mladé jezdce příležitost testovat ve Fioranu monopost Ferrari F2008.

Stáj Ferrari byla v minulosti kritizována, že dává málo příležitostí mladým jezdcům. Nyní má program, jehož součástí jsou Francouz Jules Bianchi a Italové Mirko Bortolotti a Daniel Zampieri. V pátek všichni tři mladíci testovali ve Fioranu. K dispozici měli vůz Ferrari F2008.

"Byl to první z pěti letošních testů. Důležitá byla fyzická a duševní příprava, ověřili jsme si kondici našich jezdců a úroveň jejich přípravy. Začali jsme už ve středu, kdy testoval Raffaele Marciello s monopostem formule Abarth," vysvětloval vedoucí projektu Luca Baldisserri. S průběhem testů velmi spokojen. "Bylo to náročné, protože se za volantem vystřídali tři piloti. Bylo zajímavé sledovat, jak si mladí jezdci bez zkušeností z F1 počínali s tak výkonným vozem. Dali do toho všechno a ještě se dokázali náramně bavit."

Součástí programu bude i zapojování jezdců do práce týmu a seznámení s duchem slavného týmu. Vítěz Eurosérie formule 3 Jules Bianchi, jehož prastrýc Lucien absolvoval v letech 1959 až 1968 s belgickou licencí sedmnáct velkých cen a roku 1968 společně s Pedrem Rodriguezem vyhrál 24 hodin Le Mans, si již po loňské sezoně v Jerezu vyzkoušel monopost F60 a nyní se zaměřil především na zlepšení spolupráce s techniky týmu. "Od Jerezu jsem získal hodně sebevědomí a dnes jsem se snažil jet na limitu," vysvětloval po testech Bianchi," který chce nově získané cenné zkušenosti využít v sérii GP2. V zimě závodil v její asijské podobě. "Můžu se zlepšit a hlavní série je pro mě skvělou příležitostí. Díky vztahu s inženýry z Akademie jsem získal větší sebevědomí."

Skvělé pocity prožíval i Mirko Bortolotti, který testoval ve Fioranu již v listopadu roku 2008. "Bylo to skvělé tenkrát i teď. Řídit Ferrari bylo vždy mým snem. Přeje si to snad každý jezdec. Je mi ctí, že jsem tuto příležitost dostal. Jednou bych chtěl závodit v F1 a tohle je nejlepší trénink. Chci využít každého ujetého kilometru a spolupráce s kvalifikovanými techniky, abych se zlepšoval a stal se součástí týmu."

Úřadující mistr italské formule 3 Daniel Zampieri má namířeno do Světové série formule Renault a svého členství v jezdecké akademii Ferrari si nesmírně váží. "Tato příležitost dokazuje, že jdu správným směrem. Dělám všechno pro to, abych splnil očekávání."

Další článek: Kvalifikační limit 107 % a nové týmy

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.