Ve Fioranu proběhl test Ferrari Driver Academy

Jules Bianchi, Mirko Bortolotti a Daniel Zampieri dostali v rámci programu pro mladé jezdce příležitost testovat ve Fioranu monopost Ferrari F2008.

Stáj Ferrari byla v minulosti kritizována, že dává málo příležitostí mladým jezdcům. Nyní má program, jehož součástí jsou Francouz Jules Bianchi a Italové Mirko Bortolotti a Daniel Zampieri. V pátek všichni tři mladíci testovali ve Fioranu. K dispozici měli vůz Ferrari F2008.

"Byl to první z pěti letošních testů. Důležitá byla fyzická a duševní příprava, ověřili jsme si kondici našich jezdců a úroveň jejich přípravy. Začali jsme už ve středu, kdy testoval Raffaele Marciello s monopostem formule Abarth," vysvětloval vedoucí projektu Luca Baldisserri. S průběhem testů velmi spokojen. "Bylo to náročné, protože se za volantem vystřídali tři piloti. Bylo zajímavé sledovat, jak si mladí jezdci bez zkušeností z F1 počínali s tak výkonným vozem. Dali do toho všechno a ještě se dokázali náramně bavit."

Součástí programu bude i zapojování jezdců do práce týmu a seznámení s duchem slavného týmu. Vítěz Eurosérie formule 3 Jules Bianchi, jehož prastrýc Lucien absolvoval v letech 1959 až 1968 s belgickou licencí sedmnáct velkých cen a roku 1968 společně s Pedrem Rodriguezem vyhrál 24 hodin Le Mans, si již po loňské sezoně v Jerezu vyzkoušel monopost F60 a nyní se zaměřil především na zlepšení spolupráce s techniky týmu. "Od Jerezu jsem získal hodně sebevědomí a dnes jsem se snažil jet na limitu," vysvětloval po testech Bianchi," který chce nově získané cenné zkušenosti využít v sérii GP2. V zimě závodil v její asijské podobě. "Můžu se zlepšit a hlavní série je pro mě skvělou příležitostí. Díky vztahu s inženýry z Akademie jsem získal větší sebevědomí."

Skvělé pocity prožíval i Mirko Bortolotti, který testoval ve Fioranu již v listopadu roku 2008. "Bylo to skvělé tenkrát i teď. Řídit Ferrari bylo vždy mým snem. Přeje si to snad každý jezdec. Je mi ctí, že jsem tuto příležitost dostal. Jednou bych chtěl závodit v F1 a tohle je nejlepší trénink. Chci využít každého ujetého kilometru a spolupráce s kvalifikovanými techniky, abych se zlepšoval a stal se součástí týmu."

Úřadující mistr italské formule 3 Daniel Zampieri má namířeno do Světové série formule Renault a svého členství v jezdecké akademii Ferrari si nesmírně váží. "Tato příležitost dokazuje, že jdu správným směrem. Dělám všechno pro to, abych splnil očekávání."

Další článek: Kvalifikační limit 107 % a nové týmy

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10