Ve F1 nemůžete kategoricky říct nic, uvedl Haug k Schumacherovi

Média o sedminásobném mistru světa fantazírují.
Ačkoliv představitelé týmu Mercedes několikrát více či méně jasně řekli, že je Schumacherův návrat do formule 1 pod Rossem Brawnem pouhou spekulací, jasné a tvrdé ´ne´ nechce vyslovit Norbert Haug.

Na tiskové konferenci, kde byl Nico Rosberg představen jako pilot Mercedesu GP, se vrátilo téma Michael Schumacher.

Na otázku, zda může kategoricky popřít, že v druhém voze týmu bude sedět Schumacher, Norbert Haug odpověděl: "Dá se ve formuli 1 vůbec někdy něco říct kategoricky? Ross to vysvětlil jasně a já k tomu nemám co dodat."

Šéf týmu Ross Brawn označil spekulace o sedminásobném mistru světa u Mercedesu za výmysl médií.

"Michael by se býval vrátil dočasně kvůli Ferrari, ale nechce začít novou kariéru," řekl.

Podle Hauga se ale podobné zprávy v médiích dají očekávat. "S těmito spekulacemi musíme žít," řekl. "Je třeba respektovat to, co zdůraznil Ross. Naprosto chápu, že tyto spekulace budou pokračovat, dokud neoznámíme, kdo bude řídit druhý vůz. Musíme s tím žít."

Za dostatečně vyčerpávající odpověď považuje Brawnovo vyjádření i ředitel týmu Nick Fry. Ten připomněl, že s výběrem druhého pilota nemusí Mercedes GP pospíchat.

"Samozřejmě by bylo ideální oznámit oba jezdce najednou, ale to nebylo možné," uvedl. "V tuto chvíli nejsme ve velké časové tísni, ale po Vánocích už inženýři těžko stíhají připravit sedačku a popovídat si s jezdcem. Doufám, že to druhý jezdec zvládne před Vánocemi, čistě z logistických důvodů."
Další článek: Rosberg chce příští rok vítězit v závodech