Vatanen ohrožuje jednotu FIA, varuje Todt

Kampaň před volbou prezidenta vrcholí.
Mezinárodní automobilová federace bude již příští týden v pátek volit svého nového prezidenta. Rozhodne se mezi Jeanem Todtem a Arim Vatanenem, nikdo jiný nekandiduje. A bývalý šéf Ferrari obvinil svého finského rivala z nečestného vedení volební kampaně.

Todt tvrdí, že se jeho tým soustředil na skutečná témata, jak slíbil, když oznámil svojí kandidaturu. "Zachovali jsme se tak, ale bohužel, druhá strana proti nám vznesla falešná obvinění," napsal všem klubům FIA.

"Mrzí nás to a my se tohoto procesu, který může jen vrhnout negativní světlo na naše aktivity, sport a mobilitu obecně, nebudeme účastnit. V naší kampani jsme zdůrazňovali týmovou práci a potřebu spolupráce mezi světem automobilismu a motorsportu. Naopak negativní tón kampaně našeho oponenta ohrožuje jednotu FIA."

Todt věří, že motoristické kluby mají více společných věcí než sporů. "Závěr je tedy takový, a protože se naše organizace nachází na důležité křižovatce, apelujeme na všechny členské kluby FIA, aby se soustředily na skutečná témata. Také doufáme, že skončí osobní útoky a falešná obvinění," dodal.

Podle Todta nemá Vatanen skutečný program na řešení problémů, kterým FIA čelí. "Věříme, že většina klubů FIA uzná, že naše manažerské dovednosti a velká profesionalita nabízí tu nejlepší možnost, jak čelit výzvám, které v budoucnu čekají motorsport a mobilitu," uzavřel Todt svůj dopis.
Další článek: Force India si brousí zuby na BMW Sauber

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna