Vatanen odmítá, že by vedl špinavou kampaň

Zatímco představitelé FIA lobují za Todta.
Kandidát na prezidenta FIA Ari Vatanen se ohradil proti tvrzení, že ve své volební kampani využívá nečestných prostředků. Reagoval tak na dopis protikandidáta Jeana Todta, který to uvedl ve svém dopise autoklubům.

"Mnoho lidí mě kontaktovalo a ptali se, co to znamená, když mě ostatní obviňují, že vedu špinavou kampaň," uvedl Vatanen.

"Moje odpověď je prostá. Když hovořím o změnách, demokracii a transparentnosti, zdá se, že je to špatně a je to bráno jako osobní urážka všech, kteří jsou členy FIA před touto volbou. Dá se to považovat za volební taktiku ze staré školy, ale pořád mě to udivuje."

Vatanen rovněž odmítl, že by neměl volební program. Popsal kroky, které by uskutečnil v případě, že by byl do čela FIA zvolený. Musí však čelit silné opozici, kterou vede současný prezident Mosley s Jeanem Todtem.

Podle britského Guardianu byl Vatanen vykázán z Mosleyho kanceláře, když se snažil zavést diskuzi na téma procesu volby prezidenta. Hlasovací lístky mají být volitelům přidělovány v obálkách s jejich jmény a Vatanen se snažil Mosleymu vysvětlit, že by to tak být nemělo.

Telegraph pak oznámil, že za Jeana Todta lobují vysocí představitelé FIA. Vyplývá to z e-mailů generálního ředitele regionu 1 Petera Doggwilera a ředitele Nadace FIA Davida Warda. Oba aktivně shánějí podporu pro Todta mezi jednotlivými autokluby a podávají mu o tom zprávy.

Před dvěma týdny poslal sám Mosley dopis jordánskému princi Feisalovi, který podporuje Vatanena. Upozornil ho, že Vatanen prohraje a naznačil, že jeho stoupenci budou pod vedením Todta marginalizováni.
Další článek: Alonso: Ferrari je jediný tým, který je důležitější než jeho jezdci