Vatanen jde ještě dál: požádal soud o dohled nad volbami

FIA jen nevěřícně kroutí hlavou a obviňuje Vatanena z negativní kampaně.

Soudními aktivitami namířenými proti FIA se to jen hemží: nyní méně favorizovaný kandidát na prezidenta FIA Ari Vatanen dokonce požádal francouzský soudní tribunál o soudní dohled nad procesem volby nástupce za Maxe Mosleyho.

A podobně jako v názorovém konfliktu Ariho Vatanena a Maxe Mosleyho (více zde) toho FIA využila k mediálnímu útoku na Vatanena ve prospěch druhého kandidáta na post prezidenta FIA Jeana Todta.

"FIA nechápe účel tohoto právního kroku, který má nejspíš za cíl jen další negativní mediální kampaň," řekla na svých webových stránkách FIA s odůvodněním, že opatření, která Vatanen po francouzském soudu žádá, jsou méně přísná, než vlastní volební postupy FIA.

FIA podle vlastních slov již jmenovala veřejného ochránce volebního postupu, jehož popis je ke stažení na stránkách federace.

"Tento právní krok je dalším z řady nařčení ze strany pana Vatanena, jejichž účel je zpochybnit integritu organizace FIA a jejího volebního postupu. Doposavad ale nebyl pan Vatanen schopen svá obvinění konkretizovat a odůvodnit," řekla v pátek odpoledne FIA.

"To je velmi drsně formulované veřejné prohlášení," pozastavil se nad krokem FIA odborník na svět formule 1 Pavel Turek.

Předvolební boj je o to pozoruhodnější, že se vede jakoby mezi současným prezidentem a uchazečem. Místo toho, aby jej sváděli samotní uchazeči o post prezidenta.

Nejedná se o jediný právní spor, kterému může FIA čelit. Jak jsme informovali zde, neúspěšný uchazeč o jedno z volných míst na startu velkých cen v sezoně 2010 prostřednictvím soudu obviňuje FIA z nekorektního postupu při výběru nových týmů. Rozsudek bude znám příští měsíc.

Další článek: Briatore dostal, co si zasloužil, říká Piquet senior