Vane der Garde si je jistý, že ho Kovalainen neohrozí

Giedo van der Garde nevnímá Heikkiho Kovalainena jako hrozbu při udržení závodní sedačky. Holanďan si je jistý, že sezónu dokončí tam, kde je.
Vane der Garde si je jistý, že ho Kovalainen neohrozí

Kovalainena nominoval Caterham do role třetího jezdce a hned v Bahrajnu ho vyšle do prvního volného tréninku. Fin pro tým závodil předchozí tři roky, ale podle Van der Gardeho jde jen o vývoj, nikoli o tlak na současnou závodní dvojici.

"Sezónu dokončím, to je stoprocentně jisté," uvedl pro GPUpdate. "Na tento rok mám smlouvu, takže obavy nemám."

Kovalainenovu nominaci dokonce uvital. "Myslím, že Heikki pro nás bude cenný. Odjel více než 100 Grand Prix, takže má hodně zkušeností."

"Tým ho nechá jet v prvním tréninku v Bahrajnu a ve Šapnělsku, aby zjistil, co si myslí o voze a jak je na tom nastavení. Myslím, že by nám mohl pomoci."

Další článek: Hamilton zatím stále není stoprocentně sžitý se svým novým vozem

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.