Vandoorne věří v úspěšnou kampaň s Mercedesem ve formuli E

Belgičan Stoffel Vandoorne je jedním z pilotů Mercedesu pro debutovou sezónu německé značky v šampionátu formule E. Bývalý pilot stáje McLaren věří, že Mercedes zná ty správné ingredience pro úspěch historicky prvního čistě elektrického závodního programu „stříbrných šípů“.
Vandoorne věří v úspěšnou kampaň s Mercedesem ve formuli E

Mercedes představil na frankfurtském autosalonu nový monopost EQ Silver Arrow 01 a spolu s tím také odhalil složení jezdecké dvojice pro nadcházející sezónu formule E, kterou bude tvořit nováček Nyck de Vries spolu se Stoffelem Vandoornem, který již v minulém ročníku elektrické série působil u stáje HWA.

Sedmadvacetiletý Belgičan je optimistický. Pro nové tovární týmy bývají debutové sezóny vždy obtížné, Vandoorne ale věří v rychlou adaptaci Mercedesu, který bude v sezóně 2019/2020 ve formuli E nováčkem spolu s týmem Porsche.

„Na rozdíl od minulé sezóny nyní cítím velký potenciál, takže se velmi těším na to, jak bude fungovat náš balíček,“ rozpovídal se Vandoorne pro e-racing365.com.

„Tým má výborné zdroje a ty správné ingredience pro úspěch, takže počkejme a uvidíme.“

Stoffel Vandoorne díky startu nové fáze kariéry ve formuli E dostal nový impulz poté, co skončil u McLarenu ve formuli 1.

Pro Mercedes budou ve formuli E závodit Vandoorne a de Vries

Pro Mercedes budou ve formuli E závodit Vandoorne a de Vries

„Bylo osvěžující přijít do formule E, kde panuje normálnější prostředí a vše se točí především kolem závodění.“

„Minulou sezónu jsme věděli, že nemáme ten nejlepší balíček. Ve formuli E ale víte, že pokud poskládáte dohromady všechny díly skládačky, tak budete moci bojovat o skvělý výsledek, což je velmi motivující.“

Belgičan má zkušenosti ze dvou velmi odlišných formulových sérií, takže může porovnávat nutné odlišnosti v jízdním stylu. Formule 1 i formule E individuálně vyžadují velmi odlišný přístup k řízení.

„Přišel jsem z formule 1, kde pro vás po kontaktu s jiným jezdcem závod většinou skončí, protože zlomíte nějaké malé aerodynamické křidélko a okamžitě kvůli tomu ztrácíte velké množství přítlaku.“

„Ve formuli E ale musíte na ostatní útočit stylem ‚dveře na dveře‘, ne příliš, ale musíte být v rozumné míře agresivní.“

Vandoorna nadchlo Le Mans, chce se vrátit a bojovat o vítězství

Vandoorna nadchlo Le Mans, chce se vrátit a bojovat o vítězství

Stoffel Vandoorne ve své debutové sezóně ve formuli E získal jedno pódiové umístění (třetí pozice v Římě) a celkově obsadil šestnácté místo se ziskem pětatřiceti bodů. Získal tak o šestadvacet bodů více než týmový kolega Gary Paffett, v barvách Mercedesu se však bude chtít belgický pilot posunout ještě dále.

Nová sezóna formule E odstartuje dvěma závody v Rijádu o víkendu 22. a 23. listopadu.

Foto: Formula E

Další článek: Wolff: Vettel je příliš dobrý na to, aby byl odepisován

11:47 | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00