Vandoorne u jiného týmu? Ruce pryč, vzkazuje konkurentům Dennis

Stoffel Vandoorne už má debut v F1 za sebou. V Bahrajnu nahradil Alonsa, kterému zakázala start FIA po nehodě v Austrálii. Nyní doufá, že příští rok již bude mít závodní sedačku po celý rok. Otázkou je, zda tomu tak bude a kde…
Vandoorne u jiného týmu? Ruce pryč, vzkazuje konkurentům Dennis

U McLarenu by mohla být volná sedačka pouze v případě, že by se McLaren rozhodl neprodloužit smlouvu s Buttonem. Alonso smlouvu má a zatím to nevypadá, že by měl odejít jinam.

Pokud by se Vandoorne příští rok u McLarenu sedačky nedočkal, mohl by odejít jinam. Nebo nemohl? Podle Dennise zřejmě ne.

Vandoorne si je jistý, že bude příští rok v F1

Vandoorne si je jistý, že bude příští rok v F1

„Stoffel je extrémně talentovaný, inteligentní a tvrdě pracující mladý jezdec s enormním množstvím potenciálu a co je nejdůležitější, ví, jak vyhrávat,“ uvedl Ron Dennis, jehož cituje Motorsport.com.

„Je nedílnou součástí budoucnosti McLarenu-Honda a jakýkoliv jiný tým, který si myslím, že nám ho může přetáhnout, se velmi mýlí.“

„Pokud jde o naši jezdeckou sestavu pro rok 2017, ještě nejsme připraveni to uveřejnit, ale můžete si být jisti tím, že Stoffel není na prodej.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (17) Další článek: Fotogalerie: Čtvrtek v ulicích Monte Carla
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00