Vandoorne si ve Spa poprvé vyzkouší aktuální vůz Astonu Martin. Zasáhne do testů pneumatik | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Vandoorne si ve Spa poprvé vyzkouší aktuální vůz Astonu Martin. Zasáhne do testů pneumatik

Aston Martin potvrdil, že do testů pneumatik Pirelli, který proběhne po GP Belgie, nasadí svého rezervního jezdce Stoffela Vandoorna.

V úterý a ve středu po GP Belgie (1. a 2. srpna) proběhnou na okruhu ve Spa další testy pneumatik Pirelli, konkrétně těch, které nepotřebují předehřívání.

Zatímco McLaren do testů nasadí své závodní jezdce Landa Norrise a Oscara Piastriho, Aston Martin do svého vozu vedle Lance Strolla posadí také rezervního pilota Stoffela Vandoorna.

Pro Belgičana, který zastává rovněž roli náhradníka u McLarenu, bude test na jeho domácí trati první zkušeností s aktuálním vozem Astonu Martin s označením AMR23

Vandoorne v tomto případě dostal přednost před dalším rezervním pilotem týmu ze Silverstone Felipem Drugovichem i z toho důvodu, že se testů pneumatik Pirelli, které se konají během sezony, mohou účastnit pouze jezdci, kteří mají na svém kontě alespoň jeden start v F1. 

Vandoorne tuto podmínku s přehledem splňuje, protože s McLarenem v letech 2016 až 2018 nasbíral více než 40 startů ve velkých cenách.

Doporučujeme

Články odjinud