Vandoorne po čtrnácti závodech znovu bodoval

Vandoorne po čtrnácti závodech znovu bodoval

Po třech velkých cenách v Rusku, Japonsku a USA se McLaren vrátil na bodované pozice. Stoffel Vandoorne ve Velké ceně Mexika vozů formule 1 ukončil čekání na další body, zatímco Fernando Alonso ze závodu odstoupil už v úvodu.

Vandoorne osmým místem vyrovnal svůj nejlepší letošní výsledek z Bahrajnu. Naposledy přitom bodoval v dubnové Velké ceně Ázerbájdžánu v Baku, kde dojel devátý.

„Dnes jsem velmi spokojen. Před tímto víkendem jsme hodně pracovali a připravovali se, věděli jsme, že tady bude možné získat body. Jsem velmi šťastný, že jsem dojel osmý a bodoval. Je to pro nás důležité v Poháru konstruktérů a teď si můžeme užít poslední závody,“ řekl Vandoorne.

„V trénincích jsme nevypadali úplně konkurenceschopně a kvalifikace nepřinesla nejlepší výsledek, ale byli jsme blíže než obvykle, a věděli jsme, že v závodě vždy přichází zlepšení. Jsem rád, že jsme to viděli, byl to skvělý závod. Po prvním kole jsme byli poslední a měli hodně práci, takže to byla dobrá stíhací jízda. Předvedl jsem pár dobrých předjetí, které byly velmi klíčové a pneumatiky mi vydržely až do konce, kde jsem dojel osmý, což je skvělý výsledek i pro mě,“ dodal Belgičan.

Alonso doplatil na kolizi v prvním kole

Alonso měl smůlu v prvních zatáčkách po startu, kde jeho vůz trefily úlomky z kolize dalších dvou jezdců. Úlomky zůstaly zaklíněné na voze, což zhoršovalo jeho jízdní vlastnosti. Ve třetím kole musel Alonso nakonec odstoupit kvůli ztrátě tlaku vody způsobené její ztrátou.

„Necítil jsem, že by bylo s vozem něco špatně, ale zřejmě nějaké trosky z Oconova auta, které lítaly kolem, trefily náš vůz do špatného místa a zřejmě způsobily moje odstoupení, což se stane v jednom z milionu případů,“ řekl Alonso.

„Jsem smutný, protože jsem chtěl zůstat v závodě, ale za pár hodin budu mít na tuto neděli jen dobré vzpomínky. Díky té velké podpoře tak skvělých mexických fanoušků to bylo velmi emotivní. Dnes jsem měl smůlu a je to dobré, dokud to není naše chyba. V takovém případě vám trvá déle se z toho dostat. Tyhle věci se stávají, uvidíme, jestli v posledních dvou závodech budeme mít trochu více štěstí a uvidíme šachovnicovou vlajku,“ dodal Španěl, který po této sezóně odchází z formule 1.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Doporučujeme

Články odjinud