Vandoorne ozdobil svůj premiérový závod bodovaným umístěním

Stoffel Vandoorne má po svém premiérovém závodě ve formuli 1 velký důvod k radosti. Desátým místem ve Velké ceně Bahrajnu totiž zároveň získal svůj první bod.
Vandoorne ozdobil svůj premiérový závod bodovaným umístěním

Rezervní pilot McLarenu byl pro tento víkend povolán jako náhradník za Fernanda Alonsa, kterému lékaři nedovolili start poté, co v předchozím závodě v Austrálii tvrdě havaroval.

Belgičan se přitom uvedl velmi dobře. V kvalifikaci porazil mnohem zkušenějšího týmového kolegu Jensona Buttona a v samotném závodě pak dojel na poslední bodované, desáté pozici.

„Start byl trochu obtížný, nakonec jsme ale více méně naplno využili příležitosti,“ řekl Vandoorne po závodě. „Na to, že to byl můj debut ve formuli 1, s tím mohu být velmi spokojen.“

„Už od začátku víkendu jsem se cítil dobře. Jen jsem se snažil nedělat chyby. Odcházet navíc s bodem je takový bonus, jelikož jsem sem přicházel bez jakýchkoliv zkušeností.“

Button závod nedokončil vinou technického problému, když jeho vůz ztratil výkon.

Buttona odstavila technika

„Prostě se to vypnulo... cítil jsem to už ve 2. zatáčce, a v 10. zatáčce jsem zastavil,“ řekl Brit.

„Je to těžké, jelikož jsem v té době jel na devátém místě a jen jsme kroužili za (Romainem) Grosjeanem a (Maxem) Verstappenem (kteří nakonec závod dokončili na bodovaných pozicích - pozn. redakce).“

„Tohle byl jeden z těch dní, kdy jsme měli využít chyb, které dělala spousta jezdců. Jako pozitivum však vnímáme naši rychlost. Kvalifikace nevyšla podle plánu, ale máme rychlost a zaznamenali jsme dobré zlepšení. V určitém okamžiku to musíme i ukázat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Red Bull po Bahrajnu spíše pozitivní, Kvjat vidí sklenici napůl plnou

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10