Vandoorne ozdobil svůj premiérový závod bodovaným umístěním

Stoffel Vandoorne má po svém premiérovém závodě ve formuli 1 velký důvod k radosti. Desátým místem ve Velké ceně Bahrajnu totiž zároveň získal svůj první bod.
Vandoorne ozdobil svůj premiérový závod bodovaným umístěním

Rezervní pilot McLarenu byl pro tento víkend povolán jako náhradník za Fernanda Alonsa, kterému lékaři nedovolili start poté, co v předchozím závodě v Austrálii tvrdě havaroval.

Belgičan se přitom uvedl velmi dobře. V kvalifikaci porazil mnohem zkušenějšího týmového kolegu Jensona Buttona a v samotném závodě pak dojel na poslední bodované, desáté pozici.

„Start byl trochu obtížný, nakonec jsme ale více méně naplno využili příležitosti,“ řekl Vandoorne po závodě. „Na to, že to byl můj debut ve formuli 1, s tím mohu být velmi spokojen.“

„Už od začátku víkendu jsem se cítil dobře. Jen jsem se snažil nedělat chyby. Odcházet navíc s bodem je takový bonus, jelikož jsem sem přicházel bez jakýchkoliv zkušeností.“

Button závod nedokončil vinou technického problému, když jeho vůz ztratil výkon.

Buttona odstavila technika

„Prostě se to vypnulo... cítil jsem to už ve 2. zatáčce, a v 10. zatáčce jsem zastavil,“ řekl Brit.

„Je to těžké, jelikož jsem v té době jel na devátém místě a jen jsme kroužili za (Romainem) Grosjeanem a (Maxem) Verstappenem (kteří nakonec závod dokončili na bodovaných pozicích - pozn. redakce).“

„Tohle byl jeden z těch dní, kdy jsme měli využít chyb, které dělala spousta jezdců. Jako pozitivum však vnímáme naši rychlost. Kvalifikace nevyšla podle plánu, ale máme rychlost a zaznamenali jsme dobré zlepšení. V určitém okamžiku to musíme i ukázat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Red Bull po Bahrajnu spíše pozitivní, Kvjat vidí sklenici napůl plnou

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10