Vandoorne odmítl jednání s týmem Toro Rosso, zůstává věrný McLarenu

Belgický závodník Stoffel Vandoorne se na radu svých manažerů zřekl možnosti závodit v příští sezóně pro Toro Rosso.
Vandoorne odmítl jednání s týmem Toro Rosso, zůstává věrný McLarenu

Vandoorne patří mezi juniory McLarenu a wokingský tým opakovaně říká, že ho chce spolu s Kevinem Magnussenem protlačit do závodní sedačky. Ale zřejmě ne do jakékoliv.

"Ano, doktor Helmut Marko mě kontaktoval v září, je to tak," prozradil Vandoorne rozhovor s poradcem Red Bullu listu Le Soir. "Daniel Ricciardo měl být oznámen u Red Bullu jako nástupce Marka Webbera a oni hledali náhradníka pro Toro Rosso."

"Jelikož Da Costa neměl zrovna výjimečnou sezónu, začali o něm pochybovat a kontaktovali mě. Promluvil jsem si o tom se svými manažery. Oni mají samozřejmě velmi blízko McLarenu a poradili mi, abych dál hrál tuhle kartu."

"Hlavně mi řekli, že nabídka Red Bullu platí jen na jeden rok, zatímco tady je to dlouhodobější. V každém případě jsem přesvědčený, že filiálka McLarenu je pro formuli 1 nejlepší."

Tím ale Vandoorne nechce říct, že by se na formuli 1 ještě necítil. Stejně jako Magnussen do ní chce co nejdřív.

"Co se týče formule 1, Kevin je logicky ten, pro koho McLaren pracuje prioritně. Pro mě také hledají místo, ale v tuto chvíli si dávám řekněme tak 20 až 25% šanci, že ve formuli 1 budu už v roce 2014. Cítím se na ni připraven, když jezdíte formuli Renault 3,5, máte na formuli 1."

"Navíc co se týče fyzické kondice, za jeden rok jsem se hodně zlepšil. V září jsem pro McLaren testoval a řekli mi, že jsem OK na postup do formule 1. Promluvíme si o tom znovu po Barceloně. Bude to dobrá druhá sezóna ve formuli Renault s cílem získat titul, tak to pravděpodobně dopadne."

"Tak to dělá většina pilotů: rok na učení, rok na potvrzení ziskem titulu. Kevin to takhle udělal. Další možností je jít do GP2. Ale kromě toho, že se jezdí před Grand Prix, není tento šampionát v ničem lepší než formule Renault 3,5. Navíc McLaren tu sérii nemá moc rád. A konečně poslední možností je stát se záložním pilotem formule 1. To je také dobrý způsob, jak se naučit hodně věcí, uvidíme."

Další článek: Opce Lotusu na Grosjeana brzy vyprší

13:54 | V Barceloně se budou hlídat traťové limity v první a druhé zatáčce. Ve třinácté a patnácté jako vloni ne...
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00