Vandoorne na konci sezóny odejde z McLarenu, potvrdil Woking

Stoffel Vandoorne nebude v příštím roce týmovým kolegou Carlose Sainze. Z týmu na konci sezóny odejde.
Vandoorne na konci sezóny odejde z McLarenu, potvrdil Woking

Stoffel Vandoorne končí u McLarenu. Na konci sezóny tým opustí.

Vandoorne spolupracoval s McLarenem od roku 2013, kdy vstoupil do juniorského programu britské stáje.

Ve formuli 1 debutoval v roce 2016, kdy v Bahrajnu nahradil Fernanda Alonsa po jeho nehodě v Austrálii. Od roku 2017 závodil za McLaren už na „plný úvazek“.

„Jsme nesmírně vděční za Stoffelovo odhodlání, tvrdou práci a oddanost během jeho působení v týmu McLaren,“ uvedl Zak Brown. 

Nejhorší auto na roštu? Od začátku roku jsme nedosáhli pokroku, říká Vandoorne

Nejhorší auto na roštu? Od začátku roku jsme nedosáhli pokroku, říká Vandoorne

Brown uvedl, že Vandoorne je talentovaný jezdec se spoustou úspěchů v juniorských soutěžích. Připomenul také jeho debut v Bahrajnu, kde hned bodoval.

„Je jasné, že jsme Stoffelovi neposkytli nástroje, které by ukázaly jeho skutečný talent. V našem vztahu se ukázal jako fantastický týmový hráč. Jeho pracovní etika je impozantní, má v týmu vynikající pověst a spolupráci s ním jsme si opravdu užili.“

Brownovi je líto, že společně nedosáhli větších úspěchů. Vandoornovi popřál hodně štěstí.

„Jsem velmi vděčný společnosti McLaren, že do mě v posledních pěti letech investovala svou důvěru. Do McLarenu jsem přišel jako juniorský jezdec a od té doby jsem viděl svůj kariérní postup v týmu od testovacího a vývojového jezdce přes rezervního jezdce až po závodního jezdce.“

„I když jsme nedosáhli úspěchu, ve který jsme všichni doufali, poslední dvě sezóny závodění pro McLaren jsem si opravdu užil a mám skvělý vztah se všemi v týmu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Falešné pitstopy: Wolff je popírá, podle Whitinga jde o součást hry

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.