Vandoorne míří do formule E, měl by závodit pro HWA

Stoffel Vandoorne již zřejmě zná své působiště pro příští sezónu. Belgický pilot by měl po konci u McLarenu zamířit do formule E k týmu HWA, který by šel před nadcházející sezónou označit za „předvoj“ Mercedesu před oficiálním vstupem německé automobilky do šampionátu v příštím roce.
Vandoorne míří do formule E, měl by závodit pro HWA

Startovní listina formule E pro sezónu 2018/2019 nabývá stále reálnějších obrysů a v této chvíli v ní zbývají již jen čtyři volná místa. Jedno z nich však pravděpodobně brzy zaplní současný pilot McLarenu ve formuli 1 Stoffel Vandoorne.

Belgičan velmi pravděpodobně zamíří do série elektrických monopostů k týmu HWA, který je úzce propojený s automobilkou Mercedes a jehož šéfem je Ulrich Fritz, boss „stříbrných šípů“ v DTM. Stáj HWA již představila prvního pilota pro debutovou sezónu ve formuli E, kterým bude dlouholetý jezdec Mercedesu právě v DTM Gary Paffett.

Podle informací Autosportu přesvědčil Vandoorne tým HWA o svém angažování velmi dobrými výsledky z testů na simulátoru.

Podle mluvčího týmu HWA by měl být druhý pilot pro sezónu 2018/2019 oficiálně představen v pondělí, tedy den před startem oficiálních testů ve Valencii. Ty budou na okruhu Ricarda Torma probíhat od úterý do pátku a Vandoorne by se jich mohl zúčastnit ještě před svým odletem do Austinu, kde příští týden pokračuje sezóna formule 1.

Po potvrzení Stoffela Vandoorna u HWA budou ve formuli E pro příští sezónu zbývat již jen dvě volná místa u Mahindry a jedna sedačka u týmu Dragon po boku Jose Marii Lopeze.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: FIA schválila kalendář i drobné změny. Vozy budou mít další zadní světla