Vandoorne je podle Norrise lepším jezdcem než většina startovního pole F1

Nový závodní pilot McLarenu ve formuli 1 Lando Norris doufá, že se od svého předchůdce Stoffela Vandoorna bude učit.
Vandoorne je podle Norrise lepším jezdcem než většina startovního pole F1

McLaren tento týden oznámil, že Vandoorne po této sezóně odejde z týmu. Jeho nástupce Norris však věří, že se od Belgičana může hodně naučit.

„Pokud se budu moci něco od Stoffela a týmu naučit o tom, proč podle nich nebyl dost dobrý a proč si myslí, že já bych mohl být lepší, tak to udělám,“ řekl Norris.

„Myslím, že zejména s příchodem (sportovního ředitele) Gila (de Ferrana) tým nyní mnohem lépe chápe, co je potřeba udělat pro mě a Carlose (Sainze Jr.), aby nám pomohli se zlepšit a ukázat, co můžeme udělat,“ dodal.

Podle Norrise měl Vandoorne obtížný vstup do F1, když musel bojovat proti Fernandu Alonsovi v nekonkurenceschopném voze.

„Stoffela považuji za zatraceně dobrého jezdce, pravděpodobně je lepší než většina ostatních jezdců ve startovním poli. Myslím, že postavit se proti Alonsovi a jít do formule 1 v době, kdy byl McLaren zřejmě nejhorší v historii, není snadné,“ řekl Brit.

„Přišel do série, do které se dostane dvacet pilotů ze všech těch dobrých jezdců na světě. Je to podle mě smolná situace, že byl vhozen do zřejmě nejhlubší možné vody. Mohu se poučit z toho, co neudělal dobře, co naopak udělal velmi dobře. Už v tréninku jsem se toho od něj hodně naučil. To jsou věci, které mi mohou pomoci,“ uzavřel druhý muž průběžného pořadí letošní sezóny formule 2.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Stabilita uvnitř týmu je letos klíčová pro úspěchy Ferrari, myslí si Binotto

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00