Vandoorne: 2017 byla možná moje poslední šance dostat se do F1

Belgičan napodruhé získal sedačku závodního jezdce u McLarenu.
Vandoorne: 2017 byla možná moje poslední šance dostat se do F1

Stoffel Vandoorne se domnívá, že sezóna 2017 představovala možná jeho poslední šanci stát se závodním jezdcem ve formuli 1.

Belgický mladík v loňském roce suverénně ovládl seriál GP2 a čekalo se, že jej angažuje McLaren. Ten se však rozhodl ponechat si Jensona Buttona. Vandoorne tak musel čekat další rok, který strávil například závoděním v japonské Super Formuli.

Během letošní Velké ceny Itálie však bylo oznámeno, že Button si dá nyní roční pauzu a do jeho závodní sedačky usedne Vandoorne, který už cítil, že mu dochází čas.

„Nevím, jaké diskuze se vedly v zákulisí, ale pamatuji si, když jsem před rokem končil GP2 a kolem byla samozřejmě spousta spekulací, že bych mohl získat sedačku už pro rok 2016,“ řekl Vandoorne.

„Bohužel k tomu tehdy nedošlo, ale ano, pamatuji si všechen ten humbuk kolem toho. A abych byl upřímný, byl jsem na začátku trochu zklamaný, byl to pro mě těžký moment, pochopit, že formule 1 bude muset ještě rok počkat.

Zachoval jsem ale chladnou hlavu a vyhrál jsem poslední dva závody GP2 té sezóny a vlastně jsem prolomil rekord série. Věděl jsem, že nejlepší bude dát odpověď přímo na trati.

Jistě, v kariéře závodníka čas neustále tlačí, takže jsem věděl, že to bude muset být příští rok, jelikož to byla zřejmě moje poslední šance dostat se do formule 1.“

Klepněte pro větší obrázek

Foto: Getty Images / Charles Coates, Alex Caparros

Diskuze (88) Další článek: Smedley: Soustředit se pouze na Force Indii by byla chyba
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.