Vandalové poškodili hrob Ronnieho Petersona

Vandalové poškodili hrob vítěze deseti velkých cen formule 1 Ronnieho Petersona.
Vandalové poškodili hrob Ronnieho Petersona

Vandalové poškodili hrob legendárního švédského pilota formule 1. Noviny Nerikes Allehanda uvedly, že k útoku došlo v neděli v noci a jeho terčem nebyl přímo hrob Petersona, protože poškozené byly i ostatní hroby. 

Peterson je pohřben ve svém rodném městě Örebro vedle své manželky, která se s jeho smrtí v roce 1978 nikdy nesmířila a před Vánocemi 1987 spáchala sebevraždu.

Vyšel dokument o Ronniem Petersonovi

Vyšel dokument o Ronniem Petersonovi

Ronnie Peterson zahynul po nehodě v Monze 1978, která byla důsledkem chaosu po nepovedeném startu.

Závod byl odstartován ve chvíli, kdy vozy v zadní části startovního roštu teprve dojížděly na startovní rošt ze zaváděcího kola. Při nehodě utrpěl Peterson vážná zranění nohou. Po několika hodinách u něj došlo k embolii, která se mu stala osudnou. 

Foto: Getty Images

Další článek: Indie využije bývalý okruh formule 1 pro karanténní opatření

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.