Vandalové poškodili hrob Ronnieho Petersona

Vandalové poškodili hrob vítěze deseti velkých cen formule 1 Ronnieho Petersona.
Vandalové poškodili hrob Ronnieho Petersona

Vandalové poškodili hrob legendárního švédského pilota formule 1. Noviny Nerikes Allehanda uvedly, že k útoku došlo v neděli v noci a jeho terčem nebyl přímo hrob Petersona, protože poškozené byly i ostatní hroby. 

Peterson je pohřben ve svém rodném městě Örebro vedle své manželky, která se s jeho smrtí v roce 1978 nikdy nesmířila a před Vánocemi 1987 spáchala sebevraždu.

Vyšel dokument o Ronniem Petersonovi

Vyšel dokument o Ronniem Petersonovi

Ronnie Peterson zahynul po nehodě v Monze 1978, která byla důsledkem chaosu po nepovedeném startu.

Závod byl odstartován ve chvíli, kdy vozy v zadní části startovního roštu teprve dojížděly na startovní rošt ze zaváděcího kola. Při nehodě utrpěl Peterson vážná zranění nohou. Po několika hodinách u něj došlo k embolii, která se mu stala osudnou. 

Foto: Getty Images

Další článek: Indie využije bývalý okruh formule 1 pro karanténní opatření

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?