Valtteri byl velmi férový, říká o startu Horner. Verstappen si manévr cvičil předem

Vidět ten start několikrát ,tak se člověk ujistí že pilot takového formátu a tak zkušený jako je Bottas to udělal záměrně a ještě brzdil o dost dříve,tím pádem měl Max úplně volno. On taky nadálku bylo cítit jak je Ham brunátnej,ten musel v cocpitu zuřit. Pokud bych se měl mýlit tak je Bottas totální looser,ale totální a nemá v F1 co dělat. Koresponduje to i s tím,že ze strany Bottase žádné vyjádření typu sorry mercedes posral jsem to... Myslím že profíci u mercedesu vidí ještě dále a dle mě bych ho za Russela vyměnil již tento týden.

tancos  |  09. 11. 2021 06:48

A proč by se měl motat do souboje o titul??. Proč by měl pomáhát týmu , kterej ho 5 let potápí a vytírá s ním podlahu.? Navíc je tam letos naposledy. Nemusí dělat nic navíc, je to sice moula, ale dokáže pochopit, kam se nemá plést.

Protože on o ten titul bojuje taky! Není tam jen titul mezi jezdci, pro tým je důležitější šampionát konstruktérů a Bottas pořád pro ten tým jezdí, je jeho zaměstnancem, je snad logický, že bude dělat vše pro to, aby tým uspěl, ne? Ten amatér může být vůbec rád, že dostal takovou životní šanci jezdit několik let za TOP tým, on tam nikdy neměl co dělat, nemá na to.

a už vůbec nechápu, proč ho vzali to Alfy Romeo.. to mi hlava nebere..

tancos  |  10. 11. 2021 10:02

Právě že má tam co dělat, když si ho vychvaluje i Ham, jak skvělá a nestabilní dvojka to je. Hama tenhle pilot nikdy neporazí, proto dostává tolik let u Megrlu šanci.
Celou tu dobu jeli na Hama a teď když jim teče do bot, tak křičí ať je Bottas víc agresivní a maká. Ale ruku na srdce, umí tohle Bottas? Ne a proto je v Meglu.

Říkal jsem si že si to Max s Bottasem cvičili předem.

Hamarel  |  08. 11. 2021 16:27

Na startu hezký výkon týmové dvojky RedBullu Bottase.

Mike.M  |  08. 11. 2021 13:57

Podle me spravne, karma a odplata za Maďarsko.

Bottas to (jako obvykle) podělal, ale na výsledku by to asi stejně nic nezměnilo, Hamilton by asi neměl šanci udržet Verstappena za sebou.

Alonso je nejlepším jezdcem současnosti, zjistili vědci

senna79  |  08. 11. 2021 12:54

No samozřejmě to jde celé za Bottasem, stačilo trochu pokrýt levou stranu a Max by neměl kudy. Navíc by měl Bottas čistou stopu na brždění. A bonusem by bylo (což ale nemohl tušit), že naopak Max by byl v místě, kudy si to brzdil Ricciardo. Takže mohl být trefený on. Mám pocit, že to Bottas dělá naschvál- soutěžit a tlačit Hamiltona do špíny a otevírat čistou stopu... Vždyť to museli před startem probírat 100x. A musel vědět, že ho nenechají vyhrát před Hamiltonem- k tomu má tým dost postupů, aby ho dostali za Lewise. Nechápu to, co se tam stalo- Bottas je zralý na výměnu ještě před koncem sezóny. Jezdí, jak kdyby ho platil RedBull.

Víceméně souhlasím. Protože brzdit o půl sekundy dřív není prostě normální. To musel být úmysl a nikoli neschopnost. Místa tam měl jak.....a udělal co? Začne brzdit o 5 metrů dříve? Zajímavé by bylo srovnání brzdného bodu Bottase z první zatáčky a třeba z desátého kola...

ijon  |  08. 11. 2021 13:16

No, on brzdil dřív, aby pustil zprava Hamiltona. Proč se ale na něj tak cpal a uvolnil Maxovi volný průjezd ideální stopou, to je záhada. Přitom právě start museli mít rozebraný pro všechny možné varianty, takže taky moc nechápu.

já si taky myslím, že brzdil dřív kvůli Hamovi.. jak by to dopadlo, kdyby do té zatáčky vjeli bok po boku? třeba nejhůř jak mohlo.. A Max tam parádně zvenku vlítl, až to opravdu vypadalo, že to nedá ale bravůrně to dal a oba mercedesy si natřel na chleba..

Kdyby Bottas pokryl Verstapen a tlačil ho do levá, tak by vyřešil hodně pro mercedes. Hamilton by byl první bez námahy. Asi by to otevřel pro Pereze a toho Richarda. Tak buď srážka nebo Hamilton první aVerstapen třeba 5ty,Botas 4ty.a s tím už by se možná dalo něco dělat. Takže úmysl nebo neschopnost? Bottas fakt nemusel závodit s Hamem, stejně by nemohl vyhrát, to máte pravdu.

Ale možná prostě adrenalin. Při tom startu ho musí být strašně moc. Ale pořád mi vychází ze víc bloková svého kolegu než konkurenci. A kdyby Ricardo netrefil Botas se, možná by tukl Pereze.8:49 | Podle Pirelli je střední směs jen o 0,3 s pomalejší než měkká. Tvrdá pak o dalších 0,6 s.
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30