Valsecchiho do auta neposadíme, naznačil Lotus

Šéf Lotusu Eric Boullier nechce vzdát boj o třetí místo v poháru konstruktérů, a proto Kimiho Räikkönena v posledních dvou závodech zřejmě nenahradí Davidem Valsecchim.
Valsecchiho do auta neposadíme, naznačil Lotus

Räikkönen odstoupil z šampionátu kvůli operaci zad a Lotus teď musí rychle sehnat náhradu pro závody v USA a Brazílii.

"V sobotu večer mi zavolal agent Kimiho," popisoval Boullier pro L'Equipe. "Informoval mě, že se vrátila jeho bolest zad, že byl na konzultaci u doktora na klinice a že existuje velké riziko, že nenastoupí do posledních dvou Grand Prix."

"Já jsem okamžitě začal přemýšlet. Bylo třeba si ujasnit, jaký způsobem zakončíme sezónu: buď za volant posadíme našeho třetího pilota (Valsecchiho), nebo se pokusíme Ferrari obrat o třetí místo v šampionátu konstruktérů."

A Lotus se kloní spíš k druhé variantě, tedy k využití jiného jezdce. "Je v tom určité riziko. A my se můžeme jen snažit ho minimalizovat," pokračoval Boullier.

"Úspěch přichází, když jezdec věří týmu a když má ve voze potřebné návyky. To je dnes případ Romaina (Grosjeana). Ten, kdo k nám přijde, se musí rychle naučit všechny procedury a bude muset umět rychle zapadnout do kokpitu připraveného pro Räikkönena."

Boullier se nevzdává a věří, že šance na postup výš existuje. "Prožíváme si chvíle, které nejsou jednoduché, dobré výsledky pomůžou zlepšit morálku. Byla by škoda, kdybychom nemohli bojovat až do konce o to místo na pódiu. Porazit Ferrari, to by bylo něco! Jestli máme výsledky navzdory malému rozpočtu, je to díky naší motivaci."

Další článek: Týmy znovu mají obavy z ošklivých formulí

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.