Valsecchiho do auta neposadíme, naznačil Lotus

Šéf Lotusu Eric Boullier nechce vzdát boj o třetí místo v poháru konstruktérů, a proto Kimiho Räikkönena v posledních dvou závodech zřejmě nenahradí Davidem Valsecchim.
Valsecchiho do auta neposadíme, naznačil Lotus

Räikkönen odstoupil z šampionátu kvůli operaci zad a Lotus teď musí rychle sehnat náhradu pro závody v USA a Brazílii.

"V sobotu večer mi zavolal agent Kimiho," popisoval Boullier pro L'Equipe. "Informoval mě, že se vrátila jeho bolest zad, že byl na konzultaci u doktora na klinice a že existuje velké riziko, že nenastoupí do posledních dvou Grand Prix."

"Já jsem okamžitě začal přemýšlet. Bylo třeba si ujasnit, jaký způsobem zakončíme sezónu: buď za volant posadíme našeho třetího pilota (Valsecchiho), nebo se pokusíme Ferrari obrat o třetí místo v šampionátu konstruktérů."

A Lotus se kloní spíš k druhé variantě, tedy k využití jiného jezdce. "Je v tom určité riziko. A my se můžeme jen snažit ho minimalizovat," pokračoval Boullier.

"Úspěch přichází, když jezdec věří týmu a když má ve voze potřebné návyky. To je dnes případ Romaina (Grosjeana). Ten, kdo k nám přijde, se musí rychle naučit všechny procedury a bude muset umět rychle zapadnout do kokpitu připraveného pro Räikkönena."

Boullier se nevzdává a věří, že šance na postup výš existuje. "Prožíváme si chvíle, které nejsou jednoduché, dobré výsledky pomůžou zlepšit morálku. Byla by škoda, kdybychom nemohli bojovat až do konce o to místo na pódiu. Porazit Ferrari, to by bylo něco! Jestli máme výsledky navzdory malému rozpočtu, je to díky naší motivaci."

Další článek: Týmy znovu mají obavy z ošklivých formulí

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10