Valsecchi pořád těžce nese, že ho Lotus ignoroval, a zvažuje budoucnost

Davide Valsecchi zvažuje, zda zůstane u týmu Lotus, protože si není jistý, jestli je na správném místě pro postup do závodní sedačky.
Valsecchi pořád těžce nese, že ho Lotus ignoroval, a zvažuje budoucnost

Italský závodník velmi doufal, že ho Lotus posadí do vozu Kimiho Räikkönena na poslední dva závody, ale přednost dostal Heikki Kovalainen.

"Mohl jsem mít šanci a utekla mi, takže pro moji kariéru to není úplně nejlepší," stěžoval si v rozhovoru pro Espn. "Loni jsem byl mistr, byl jsem mistr GP2, takže věřím, že můžu jezdit a bojovat s ostatními."

"Nedostal jsem šanci a příležitost závodit na začátku sezóny a teď jsem byl blízko a uteklo mi to. Takže pro mě je to špatné znamení, ale nevzdáváme se. V životě nikdy nevíte."

Protože závodit chce, zvažuje, jestli se nepoohlédne po jiném týmu, kde by měl větší šanci. "Nevím, uvidíme. Abych byl upřímný, pokud je to možné, nějakým způsobem bych se chtěl dostat do závodů."

"Po sportovní stránce v této situaci opravdu trpím, že jsem tady a občas nejsem užitečný. Když si uvědomím, že mi šance utekla, když byl ten správný okamžik, aby mě využili - využili někoho jiného, a to znamená, že jsem pro tým letos nebyl moc užitečný."

"V osobním životě mě to moc neuspokojilo, ale nikdy nevíte, jen víme, že tým měl právo rozhodnout."

Lotus se bránil tím, že by Valsecchiho vystavil moc velkému tlaku, což by mohlo jeho kariéru ve svém důsledku poškodit.

"Myslím, že pro moji kariéru by bylo lepší tu příležitost dostat," oponoval Ital. "Také proto, že když si uvědomíte, jaké výkony podávalo naše auto ten víkend, mohla to být opravdu, opravdu velká příležitost."

Další článek: Horner: Webber by chtěl v posledním závodě vítězství, ale ne darované