Valentina Rossiho letos čeká bohatý závodní program. Vedle seriálu WEC bude působit i v GTWC | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Valentina Rossiho letos čeká bohatý závodní program. Vedle seriálu WEC bude působit i v GTWC

BMW potvrdilo, že se Valentino Rossi vedle závodů mistrovství světa vytrvalostních závodů (WEC) objeví také v několika podnicích šampionátu GT World Challenge (GTWC).

Valentina Rossiho, devítinásobného mistra světa ze scény silničních motocyklů, čeká po přestupu do automobilových závodů již třetí kompletní sezona za volantem vozu specifikace GT3. Stejně jako vloni, i v roce 2024 bude Ital jezdit jako tovární pilot s vozem BMW M4 GT3.

Již vloni bylo potvrzeno, že se Rossi bude primárně věnovat závodům mistrovství světa vytrvalostních závodů (WEC), v rámci kterých se zúčastní i legendární 24hodinovky v Le Mans – a to v nově vzniklé třídě LMGT3.

Vedle seriálu WEC se však Rossi ukáže i v jiných závodech.

Již v únoru se zúčastní 12hodinovky na autstralském okruhu Bathurst, a jak nyní tým uvedl WRT, brzy 45letý Ital opět zasáhne i do závodů šampionátu GT World Challenge (GTWC), ve kterém naplno působil v předchozích dvou letech. 

V případě GTWC však Rossi neabsolvuje kompletní program.

„Teoreticky by mohl jet všechny závody, ale v tuto chvíli to není v plánu,“ prohlásil podle Autosportu šéf týmu WRT Vincent Vosse, jehož tým bude pro BMW provozovat také protypy BMW M Hybrid V8 LMDh.

O tom, s kým bude Rossi tvořit posádku, ať již jde o angažmá ve WEC či GTWC, by měl tým WRT informovat v průběhu příštího týdne. 

Doporučujeme

Články odjinud