Valencie závod nezruší, penále by bylo příliš vysoké

Pořadatelé Grand Prix Evropy ve Valencii už vědí, kolik by je stálo zřeknutí se formule 1. Proto se rozhodli raději jednat o nových podmínkách.
Valencie závod nezruší, penále by bylo příliš vysoké

Valencie se stejně jako Barcelona potýká s nedostatkem finančních prostředků a úspory hledá mimo jiné i na formuli 1. Představitelé Valencie nedávno oznámili, že hodnotí všechny své možnosti, jak ušetřit.

Po prostudování smluv s Ecclestonem byli nuceni vyřadit variantu zrušení závodu. Základní penále, které by museli zaplatit, činí totiž dva poplatky za závod (celkem asi 40 miliónů eur), navíc by pak čelili soudu v Británii, který by mohl pokutu ještě navýšit.

Vláda ve Valencii proto rozhodla, že jedinou cestou zůstává vyjednání nových podmínek (rozuměj nižšího poplatku) s Ecclestonem. Šéf formule 1 od ní dostal návrh a Španělé čekají na odpověď.

Ecclestone ovšem tlačí Valencii a Barcelonu k dohodě, aby se v kalendáři závodů střídaly, a uvolnily tak jedno místo. To bude příští rok potřebovat New Jersey, v sezóně 2014 má pak přijít ruské Soči.

Další článek: GP Francie má souhlas vlády, teď musí střídání potvrdit Belgie

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10