Valencie popírá, že by se chtěla zbavit závodu formule 1

Grand Prix Evropy ve španělské Valencii není podle místních politiků v ohrožení a bude pokračovat podle platné smlouvy i v budoucnu.
Valencie popírá, že by se chtěla zbavit závodu formule 1

Katalánský list El Periódico přinesl minulý týden informaci, podle které se Valencie snaží zbavit závodu formule 1, protože nedokáže unést ztráty, které generuje. Vedení regionu údajně mělo jednat s Berniem Ecclestonem o předčasném rozvázání smlouvy a případném stěhování závodu jinam, jako možnost bylo zmíněno Portugalsko.

Politická reprezentace Valencie v čele s Franciscem Campsem ale tyto spekulace kategoricky popřela jako nepravdivé. Mluvčí lokální vlády Paula Sanchezová dodala, že vláda nežádá žádné změny ve smlouvě na závod formule 1 a že Grand Prix bude pokračovat stejně jako doposud.

Zdá se tedy, že se jedná spíše o politický spor, protože opozice dlouhodobě vytýká vládě ve Valencii ztrátovost podniku formule 1 a jeho financování z peněz daňových poplatníků.

Další článek: Force India smlouvu dodrží a u týmu zůstanu, věří Liuzzi

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.