Valencie byla jedním z našich nejslabších okruhů, varoval Webber

Red Bull Racing vyhrál další Grand Prix, ovšem Ferrari mu bylo blízkým soupeřem. Podle Marka Webbera ale může být jeho tým spokojený, protože mu Valencie neměla vyhovovat.
Valencie byla jedním z našich nejslabších okruhů, varoval Webber

Nakonec městská trať sedla nejen vozu RB7, ale i oběma jezdcům. "Byl jsem nejblíž za dlouhou dobu," hodnotil Webber svůj výkon ve srovnání se Sebastianem Vettelem. "V kvalifikaci v Kanadě to mezi námi bylo s tím KERS vyrovnané, ale počítají se závody. Myslím, že se zlepšuji. Hodně jsem se dnes naučil. Byl jsem spokojený se svým výkonem a v dalším závodě budu lepší. Tohle byla asi naše nejslabší trať za celý rok, možná, takže jsme nedopadli špatně."

Před Grand Prix Velké Británie dojde ke změně v aplikaci pravidel a už nebude možné foukat difuzory mimo akceleraci, ale Red Bull si netroufá odhadnout, jaké dopady bude mít toto opatření na jeho relativní výkonnost. Do karet by mu měly hrát vlastnosti trati.

"Od Silverstonu budou jiná pravidla a my očekáváme, že budeme znovu konkurenceschopní. Pokud zůstane Valencie jedním z našich nejslabších okruhů, určitě je jedním ze tří nejslabších, tak bychom měli být na ostatních OK," pokračoval Webber.

"Tradičně máme radši okruhy s rychlými zatáčkami, takže Silverstone by pro nás měl být dobrý. Pravidla se teď lehce změní. Je to stejné pro všechny, takže to sice dál nesmíme dělat (foukat difuzor, když není otevřený plyn jezdcem), ale ostatní také ne."

Další článek: Jsme pozadu o osm desetin, sto bodů a měsíce ve vývoji, vyčíslil Alonso

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.