V závodech nebudeme ani zdaleka jezdit naplno, upozorňuje Alonso

Podle Fernanda Alonsa budou vozy formule 1 jezdit na maximální výkon jen v kvalifikacích, v závodech budou jezdci muset šetřit kde co.
V závodech nebudeme ani zdaleka jezdit naplno, upozorňuje Alonso

Pirelli si loni vyslechlo kritiku od několika pilotů, že pneumatiky nesnesou jízdu naplno po celou dobu své životnosti. V určitých částech závodů tak jezdci museli jezdit pod potenciálem monopostů a letos to bude zřejmě ještě horší.

"Nová pravidla ve formuli 1 jsou velmi jiná, než na co jsme byli zvyklí," řekl Alonso. "Myslím, že koncept toho, co utváří Grand Prix, se letos změní. Sobota a neděle se budou od sebe velmi lišit."

"V kvalifikaci budete moct dostat z auta vše, pohonnou jednotku budete tlačit na hranice a snažit se získat absolutně nejlepší výsledek. Ale v závodě se k této úrovni ani nepřiblížíte."

"Loni jste na konci závodů mohli na nových pneumatikách zajet velmi rychlý čas na kolo, zatímco v závěrečné fázi letos budete muset myslet na to, kolik vám zbývá paliva, a na stav baterií a pneumatik. Při zvládání těchto parametrů budete muset být velmi šikovní a je možné, že v rámci nových závodních strategií jezdci nebudou moct jet naplno až do konce."

Podle Španěla ale nezbývá, než se s touto situací smířit. "Jako jezdci si na to zvykneme rychle, takže doufám, že se tato pravidla hned nezmění, že zůstanou několik let beze změny. Jinak by diváci mohli ztratit důvěru v tuto novou formuli 1, která je velmi komplexní, dokonce i pro diváky."

Další článek: Dennis: Hamilton by se mohl vrátit, jeho zkušenosti by pak byly cenné

17:17 | Mercedes už nastartoval motor ve svém voze..
15:40 | Haas představí nový vůz v den testů v 8:00.
27. ledna | Eric Boullier na Paul Ricardu povýšil. Nyní je už výkonným ředitelem francouzské GP.
27. ledna | Pat Fry nastoupí k Renaultu 5. února, potvrdil tým. Fry přichází z McLarenu.