V závodech nebudeme ani zdaleka jezdit naplno, upozorňuje Alonso

Podle Fernanda Alonsa budou vozy formule 1 jezdit na maximální výkon jen v kvalifikacích, v závodech budou jezdci muset šetřit kde co.
V závodech nebudeme ani zdaleka jezdit naplno, upozorňuje Alonso

Pirelli si loni vyslechlo kritiku od několika pilotů, že pneumatiky nesnesou jízdu naplno po celou dobu své životnosti. V určitých částech závodů tak jezdci museli jezdit pod potenciálem monopostů a letos to bude zřejmě ještě horší.

"Nová pravidla ve formuli 1 jsou velmi jiná, než na co jsme byli zvyklí," řekl Alonso. "Myslím, že koncept toho, co utváří Grand Prix, se letos změní. Sobota a neděle se budou od sebe velmi lišit."

"V kvalifikaci budete moct dostat z auta vše, pohonnou jednotku budete tlačit na hranice a snažit se získat absolutně nejlepší výsledek. Ale v závodě se k této úrovni ani nepřiblížíte."

"Loni jste na konci závodů mohli na nových pneumatikách zajet velmi rychlý čas na kolo, zatímco v závěrečné fázi letos budete muset myslet na to, kolik vám zbývá paliva, a na stav baterií a pneumatik. Při zvládání těchto parametrů budete muset být velmi šikovní a je možné, že v rámci nových závodních strategií jezdci nebudou moct jet naplno až do konce."

Podle Španěla ale nezbývá, než se s touto situací smířit. "Jako jezdci si na to zvykneme rychle, takže doufám, že se tato pravidla hned nezmění, že zůstanou několik let beze změny. Jinak by diváci mohli ztratit důvěru v tuto novou formuli 1, která je velmi komplexní, dokonce i pro diváky."

Další článek: Dennis: Hamilton by se mohl vrátit, jeho zkušenosti by pak byly cenné

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10