V závodech jsme rychlejší než Red Bull, říká McLaren

McLaren sice porazil Red Bull v letošní sezóně jen jednou, ale je přesvědčený, že má lepší závodní rychlost. Prohry z kvalifikací mu ale neumožňují ji naplno využít.
V závodech jsme rychlejší než Red Bull, říká McLaren

"V závodním režimu jsme byli v posledních dvou závodech rychlejší než oni, takže v této fázi závodního víkendu je výkonnostně překonáváme," srovnával svůj tým s Red Bullem technický ředitel McLarenu Paddy Lowe. "V kvalifikaci evidentně musíme dohnat velkou ztrátu. Jak Red Bull získává takovou výhodu, to nevíme. Ale tvrdě pracujeme na syrovém výkonu, hlavně závodním. Myslím, že můžeme využít své silné stránky a vyhrávat závody díky dobrým strategiím."

McLaren samozřejmě pracuje i na kvalifikačním zlepšení a Jenson Button před Monakem odhadl, že může týmu trvat až sedm závodů, než se soupeřům z Milton Keynes vyrovná v sobotu odpoledne.

"Pracujeme na několika věcech, samozřejmě je neprozradím, díky kterým by se nám to mělo podařit rychleji," komentoval Lowe. Před nadcházejícím závodem v Kanadě je tým z Wokingu optimisticky naladěn, nejen díky výsledku z Monaka.

"V Monaku jsme podali dobrý výkon, hlavně v závodě. Vozy, kterým se daří v Monaku, se obvykle daří i v Kanadě," připomněl Lowe. "V závodním režimu jsme byli rychlí také ve Španělsku, takže myslím, že je naše auto dobré ve všech typech zatáček. Proto jsme podle mě v dobré pozici postavit se Red Bullu a bojovat o vítězství."

Jelikož McLaren startuje většinou za Red Bullem, mohla by mu pomoci i skutečnost, že v Montrealu budou jezdci smět použít zadní pohyblivé křídlo poprvé hned na dvou rovinkách. Lowe se ale domnívá, že to velké změny nepřinese. "Naše vlastní analýza, která nebyla detailní, ukazuje, že to moc nepomůže, musím přiznat. DRS bude hrát největší roli na rovince za vlásenkou, na druhé rovince (cílové) to může jen pomoci s výkonem."

"Teoreticky bude moci jezdec, který předjel na první rovince, znovu použít DRS na druhé rovince, i když už předjel, a zvětšit svůj náskok. Uvidíme, jak to dopadne."

V každém případě McLaren bojovat o vítězství chce, protože boj o letošní šampionát nevzdal, i když v poháru konstruktérů ztrácí na Red Bull už 61 bodů a v jezdcích 58.

"Zbývá ještě 12 nebo 13 závodů, takže bych řekl, že je šampionát stále otevřený, i když má Sebastian velký náskok v jezdcích a Red Bull v konstruktérech," řekl Lowe. "Jak jsem řekl dřív, pokud dokážeme smazat ztrátu v kvalifikacích, budeme mít lepší výchozí pozici v neděli. Myslím, že jsme ve velmi dobré pozici na to, abychom vyhráli hodně závodů a dostali se do boje o titul. V současné pozici si hodně věříme, i když bodová ztráta může vypadat trochu depresivně, pokud se na ni díváte mimo kontext."

Další článek: Přesunutí Bahrajnu na říjen není platné, potvrdil Ecclestone

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.