V závodech jsem si momentálně jistější, říká Rosberg

Mercedes byl v Bahrajnu jedním z hlavních favoritů na pole position. Zklamal. Nico Rosberg se kvalifikoval pátý, Michael Schumacher skončil po poruše DRS osmnáctý. AKTUALIZOVÁNO
V závodech jsem si momentálně jistější, říká Rosberg

Nico Rosberg, vítěz minulého závodu, se dnes snažil najít kompromis mezi kvalifikačním výkonem a zítřejším závodem. Páté místo ho ale při současné formě Mercedesu vůbec netěší.

"Samozřejmě je opravdu hezké, když je pro nás páté místo zklamáním. Ukazuje to, kam až jsme pokročili," řekl Rosberg bezprostředně po kvalifikaci.

"Obecně jsme se víc soustředili na závod. Kvalifikace byla trošku takovým kompromisem, abychom si vytvořili možnost dobrého zítřejšího závodu."

"Během celého víkendu jsme všechno vylepšovali a momentálně se cítím jistěji v závodě než v kvalifikaci," svěřil se Němec.

Klíčem k zítřejšímu úspěchu bude podle Rosberga dobrá práce s pneumatikami. "Je to jenom o zvládnutí pneumatik. O opatrném řízení," dodal.

Rosbergův týmový kolega Schumacher skončil už v první části kvalifikace, kde měl velké problémy s DRS. Díky penalizaci Pastora Maldonada zítra sedminásobný mistr světa odstartuje ze sedmnáctého místa.

"Samozřejmě jsem velmi zklamaný, že jsem se do závodu, kde to vypadá, že budeme konkurenceschopní, kvalifikoval osmnáctý. Bohužel se mi ale při jednom velmi rychlém kole, které vypadalo opravdu dobře, v posledním sektoru rozbilo DRS," řekl německý pilot.

"Snažili jsme se to v garáži spravit, ale bohužel jsme už nedokázali znovu vyjet. Pokusit se o kolo bez DRS na jiných pneumatikách by nemělo smysl," posteskl si Schumacher.

Další článek: Hamilton má radost z první řady, největší loterií bude podle něj vítr

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.