V závodě to bude lepší, věří Alonso

Španělský pilot se potřetí v řadě kvalifikoval na pátém místě. Na vítěze Sebastiana Vettela nabral manko jeden a půl sekundy. Massa se na startu zařadí hned vedle svého týmového kolegy.
V závodě to bude lepší, věří Alonso

Kvalifikace v současnosti patří k hlavním slabinám Ferrari. Už v Malajsii ovšem rudé vozy podaly o poznání lepší výkon v závodě a nejinak by tomu mělo být i zítra. Cílem Fernanda Alonsa je tudíž umístění na stupních vítězů.

"V závodě si věříme víc než v kvalifikaci. Viděli jsme to i v prvních dvou závodech. V sobotu se trápíme o něco více, takže očekávám, že zítra budeme mít lepší auto. Po startu z páté pozice se může stát cokoliv. Naším snem a cílem jsou stále stupně vítězů. Pokud se podaří, bude to fajn, pokud ne, fajn bude i čtvrté místo, pokud nevyjde ani to, spokojíme se i s pátou pozicí.

Myslím si, že jsme odvedli dobrý výkon. Páté a šesté místo je maximum, jakého můžeme se současnou technikou dosáhnout. Dokázali jsme to, co jsme měli," řekl dvojnásobný mistr světa.

V lepší formu v závodě oproti kvalifikaci věří také Felipe Massa, kterému kvalifikace podařila o něco lépe, než tomu bylo v Austrálii a Malajsii.

"Kvalifikace probíhala o něco příznivěji než v Malajsii. Stále ale ztrácíme. Vettelův výkon není překvapivý, Webberův ovšem ano. McLaren je také rychlejší než my a hodně se zlepšil Mercedes, který bude v závodě těžkým soupeřem. Po vyvěšení červených vlajek ve druhé části kvalifikace jsem se snažil dostat na trať co nejdříve. Přede mnou byl Pérez, kterého se mi ale podařilo předjet, a tak jsem měl před sebou pro měřené kolo čistou trať.

Opravdu doufám, že to bude podobné jako v Malajsii v tom ohledu, že vozy budou v závodě silnější než v kvalifikaci. Pokud tomu tak skutečně bude, stupně vítězů nejsou nedosažitelné. Trať je o hodně lepší než včera. Pneumatiky mají lepší přilnavost, vůz méně klouže. Pneumatiky se tudíž tolik neopotřebovávají, což bude pro závod klíčové," nechal se slyšet Massa.

Další článek: Soutěž o podepsané rukavice řidiče safety caru F1 má svého vítěze

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00