V závodě by se McLarenu mělo dařit lépe, shodují se Pérez s Buttonem

Dnešní kvalifikace skončila pro oba piloty wokingské stáje lehkým zklamáním. Ani jeden z nich se totiž do závěrečných bojů o pole position nedostal.
V závodě by se McLarenu mělo dařit lépe, shodují se Pérez s Buttonem

Lepší z dvojice jezdců britské stáje byl v Koreji o sobotním odpoledni nakonec ten mladší z nich, tedy Sergio Pérez. Mexičan si v dnešním souboji s časem vyjel jedenácté místo na roštu, díky penalizaci Marka Webbera ale nakonec odstartuje jako desátý.  

“Moje nejrychlejší kolo nebylo příliš špatné – v zatáčce patnáct se mi trochu zablokovala kola, ale nemyslím si, že mě to stálo příliš mnoho času. Takže to, co jsme zajeli, je víceméně všechno, čeho jsme dnes mohli dosáhnout,“ hodnotí Pérez.

Závodní rychlost MP4-28 by však podle jeho slov měla být o poznání lepší: “Pro zítřejší odpoledne jsme vyvinuli užitečné nastavení a také jsme (do vozu) namontovali sedmý stupeň, který je dostatečně dlouhý na to, aby nám umožnil předjíždět. Zítra opravdu potřebujeme získat nějaké body a já si myslím, že jsme v dobré pozici na to, abychom tak i učinili.“     

Zatímco mexický závodník ztraceného času příliš nelituje, v případě jeho britského kolegy, který rovněž mohl zajet rychlejší kolo, je tomu zcela naopak. “V mém nejrychlejším kole jsem v zatáčkách jedenáct a dvanáct ztratil desetinu a půl za Kimim. Je to celkem frustrující: jsou to poněkud rychlé zatáčky, a když jste tak blízko vozu před vámi, zničí to vaše kolo. Je to obtížné – protože většina těch zatáček je slepých – ale máme rádia, takže bychom všichni měli vědět, kde jsou ostatní jezdci. Je to škoda: jsem si jistý, že bez toho zdržení bych se kvalifikoval do první desítky,“ podotýká Button.

Navzdory startu až z jedenáctého místa ale zůstává bývalý mistr světa ohledně závodu optimistou. “Co se týče zítřku, stále tu jsou pozitiva – pro závod máme nové pneumatiky, zatáčky jedna, tři a čtyři jsou v prvním kole vždycky zajímavé a ve srovnání s našimi rivaly máme zajímavou rychlost na rovinkách – jak co se týče zpřevodování, tak i úrovně přítlaku – takže prvních pár kol by pro nás mělo být opravdu zajímavých,“ dodává Brit.

Další článek: Webber: Obětoval jsem kvalifikaci ve prospěch závodu

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00