V záloze Lotusu bude mít přednost Valsecchi

Lotus bude mít v letošní sezóně hned tři záložní jezdce. Ale tím, kdo by zastoupil případně indisponovaného Räikkönena nebo Grosjeana, už nebude D'Ambrosio.
V záloze Lotusu bude mít přednost Valsecchi

Pokud by letos musel Lotus znovu nahradit v nějakém závodě jednoho ze svých závodních pilotů, dostal by příležitost Davide Valsecchi. Tým ho nominoval do role třetího pilota, takže bude jezdit na všechny Grand Prix a bude připravený usednout do vozu, kdykoliv to bude potřeba.

"Doufám, že se krok za krokem dostanu do formule 1 jako závodní jezdec. Více než místem třetího pilota se tomu přiblížit nemůžete," řekl.

Valesecchi má zkušenosti z formule 1 z předchozího testování pro HRT a Caterham. Do předsezónních testů ho Lotus ale nenasadí.

Až čtvrtý v pořadí letos bude D'Ambrosio, který v roce 2011 závodil pro dnešní Marussii. V enstonské sestavě také zůstává syn bývalého mistra světa Nicolas Prost.

Další článek: Videa: Prezentace a detailní prohlídka Lotusu E21

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.