V týmu Renault nebudu mít žádnou roli, potvrdil Prost

Alain Prost řekl, že v novém týmu Renault Sport Formula One nebude zastávat žádnou pozici. Myslí si totiž, že by to mohlo vytvořit zmatek z pohledu image.
V týmu Renault nebudu mít žádnou roli, potvrdil Prost

Spekulovalo se, že by čtyřnásobný mistr světa F1 mohl ve vedení týmu zastávat podobnou roli, jakou má u Mercedesu jeho bývalý týmový kolega Niki Lauda.

Prost byl sice přítomen na oficiálním představení týmu, svou pozornost však bude i nadále věnovat aktivitám, na kterých pracuje nyní. Od roku 2012 je ambasadorem francouzské značky a mimo toho je také spoluzakladatelem týmu Renault e.dams ve formuli E.

Renault představil vůz, zbarvení, Magnussena a další

Renault představil vůz, zbarvení, Magnussena a další

Kromě toho působí 60letý Francouz jako konzultant pro televizní stanici Canal+ a objevit by se mohl také na britské stanici Channel 4.

„Definitivně jsem se rozhodl (nebýt součástí Renault F1), není to tak dávno,“ řekl Prost. „Jsem raději mimo operativní činnosti, jelikož spolu s formulí E, rolí ambasadora, pozicí na Canal+ a možná na Channel 4 je to až příliš komplikované.“

„Nemohu dělat věci všude, protože to pak nefunguje. I z pohledu image by to mohlo přinést více problémů než výhod, obzvlášť pro vedení, které má jasnou strukturu.“

„Na začátku to bude těžké. Nechám je pracovat a já stále budu mít svou roli ambasadora a další věci.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (9) Další článek: Video: sestřih závodu formule E v Buenos Aires
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00