V týmu Renault nebudu mít žádnou roli, potvrdil Prost

Alain Prost řekl, že v novém týmu Renault Sport Formula One nebude zastávat žádnou pozici. Myslí si totiž, že by to mohlo vytvořit zmatek z pohledu image.
V týmu Renault nebudu mít žádnou roli, potvrdil Prost

Spekulovalo se, že by čtyřnásobný mistr světa F1 mohl ve vedení týmu zastávat podobnou roli, jakou má u Mercedesu jeho bývalý týmový kolega Niki Lauda.

Prost byl sice přítomen na oficiálním představení týmu, svou pozornost však bude i nadále věnovat aktivitám, na kterých pracuje nyní. Od roku 2012 je ambasadorem francouzské značky a mimo toho je také spoluzakladatelem týmu Renault e.dams ve formuli E.

Renault představil vůz, zbarvení, Magnussena a další

Renault představil vůz, zbarvení, Magnussena a další

Kromě toho působí 60letý Francouz jako konzultant pro televizní stanici Canal+ a objevit by se mohl také na britské stanici Channel 4.

„Definitivně jsem se rozhodl (nebýt součástí Renault F1), není to tak dávno,“ řekl Prost. „Jsem raději mimo operativní činnosti, jelikož spolu s formulí E, rolí ambasadora, pozicí na Canal+ a možná na Channel 4 je to až příliš komplikované.“

„Nemohu dělat věci všude, protože to pak nefunguje. I z pohledu image by to mohlo přinést více problémů než výhod, obzvlášť pro vedení, které má jasnou strukturu.“

„Na začátku to bude těžké. Nechám je pracovat a já stále budu mít svou roli ambasadora a další věci.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Video: sestřih závodu formule E v Buenos Aires

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10