V týmovém souboji s Hamiltonem se znovu zvednu, věří Rosberg

Nico Rosberg přiznal, že se mu poslední dobou nedaří podávat maximální výkony, čímž se dostal do stínu Lewise Hamiltona. Ale je přesvědčený, že špatné období skončí.
V týmovém souboji s Hamiltonem se znovu zvednu, věří Rosberg

V úvodu sezóny si byli Rosberg a Hamilton rychlostně blízko, navrch dokonce míval spíš německý závodník. Pak se ale karta otočila a Brit začal sbírat jednu pole position za druhou, také bodově je na tom lépe.

"Lewis odvádí opravdu dobrou práci a daří se mu," uznal Rosberg v rozhovoru pro Sky Sports. "Ale to bylo jasné od začátku, že bude tvrdým soupeřem, takže se mu jen daří opravdu, opravdu dobře."

"Co se mě týče, jsem tak trochu ve fázi, kdy mi nevychází všechno stoprocentně. Jako jezdec si takovými fázemi procházím a vycházím na druhé straně. Pak tu bude fáze, kdy bude všechno vycházet správně jako na začátku roku v kvalifikacích."

"I když mi tehdy kvůli problémům, které jsme mívali, nešly dobře závody, kvalifikace mi šly dobře. Věřím, že se tato fáze znovu vrátí."

Rosberg ztrácí v šampionátu na týmového kolegu Hamiltona 43 bodů. Ale těšit se může ze dvou vítězství v závodech.

Další článek: Räikkönen chce po Lotusu užší vztah s Renaultem

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00