V Turecku se letos nepojede, turecká vláda zamítla spolufinancování

Letošní kalendář závodů bude mít s velkou pravděpodobností jen devatenáct GP, protože Turci definitivně zamítli podnik v Istanbulu.
V Turecku se letos nepojede, turecká vláda zamítla spolufinancování

Výpadek New Jersey z kalendáře 2013 chtěl Bernie Ecclestone záplatovat tureckým Istanbul Parkem, ale jednání ztroskotala na financích.

Šéf formule 1 chtěl za závod 20 miliónů dolarů. Turecký soukromý sektor byl schopný dát dohromady sedm miliónů a 13 jich požadoval po vládě.

Ovšem turecký premiér Recep Erdogan takové spolufinancování neschválil, čímž projekt návratu formule 1 do Istanbulu zastavil.

Ecclestone tvrdil, že se buď dohodne s Tureckem, nebo bude letos jen 19 Grand Prix. Pokud se tedy nejednalo o vyjednávací taktiku ve vztahu k ostatním okruhům, jako je Red Bull Ring, je o podobě kalendáře rozhodnuto.

Další článek: Alonso: Jsem rád, že nás Red Bull už teď považuje za největšího soupeře

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.