V Turecku budou kritické pneumatiky, předpovídají jezdci McLarenu

Pirelli čeká v Istanbulu nejtěžší zkouška, jeho pneumatiky podstoupí velkou zátěž. Podle Hamiltona a Buttona bude mimořádně důležité je šetřit.
V Turecku budou kritické pneumatiky, předpovídají jezdci McLarenu

"Nemyslím, že to přeženu, když řeknu, že pneumatiky určí strategii každého týmu," uvedl před čtvrtým závodem sezóny Jenson Button. "Bude důležité je provozovat v bezpečném okně (parametrů), což určí, kdy a jak budeme během Grand Prix stavět."

V Turecku je z hlediska pneumatik nejobávanější zatáčka číslo 8, která stála za Hamiltonovými problémy s obutím ještě v dobách Bridgestonu.

"Když se podívám na konfiguraci tratě, naše simulace ukazují, že Turecko bude pro pneumatiky kritické, hlavně pro tu pravou přední, která je velmi zatěžována v osmé zatáčce," vysvětloval Button. "Je to rychlá zatáčka s několika vrcholy a velkou zátěží, takže si myslím, že část pátečního dopoledne strávíme monitorováním zátěže pneumatik, abychom určitě dosáhli bezpečného vyvážení pro závod, než začne sobotní kvalifikace."

Piloti si tedy budou muset v Istanbulu dávat pozor na své pneumatiky víc než v předchozích Grand Prix. "V tomto závodě podle mě uvidíme jezdce se hodně snažit šetřit pneumatiky, hlavně v osmé zatáčce, která je rychlá a hrbolatá. Je to jedna z nejnáročnějších zatáček na pneumatiky z celého kalendáře," potvrdil Lewis Hamilton.

Do Turecka jede McLaren povzbuzen vítězstvím z Číny, ale ví, že rychlostně na Red Bull během posledního závodního víkendu stále ztrácel, především v sobotu. "Dobře víme, že potřebujeme zlepšit naší kvalifikační a závodní rychlost, pokud máme i nadále představovat hrozbu na čele startovního pole," přiznal šéf týmu Martin Whitmarsh. "Navíc mnoho týmů bude připravovat významné balíky úprav pro tureckou GP, nikdo si nemůže dovolit zahálet."

"My pro tento závod vyhodnotíme v pátečních trénincích několik malých úprav, mezi něž patří menší změny karoserie. Vyhrát šampionát nám může rychlý vývoj a do Turecka jedeme odhodláni zajistit, že naše úpravy přinesou zisky a užitečné zlepšení pro oba jezdce."

Další článek: Podle Renaultu se dá o nových motorech ještě diskutovat